MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Sağlık, Toplum » Engelliler 1. Ataşehir Engelliler Festivali’nde buluştu
Engelliler 1. Ataşehir Engelliler Festivali’nde buluştu


Ataşehir Belediyesi, Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı (TİV) ve Lions Kulübü İstanbul’daki engellileri 1. Ataşehir Engelliler Festivali’nde buluşturdu.

Ataşehir Belediyesi, TİV ve 118-Y Mühürdar Lions Kulübü ortaklaşa gerçekleştirdikleri etkinlik ile İstanbul’daki engellileri 1. Ataşehir Engelliler Festivali’nde buluşturdu. Toplumda engellilere ilişkin oluşmuş önyargıların kırılması ile engellilerin müzik ve benzeri etkinliklerle kendilerini ifade edebilmelerinin amaçlandığı festivalde sahne ve standlar kuruldu, bale, dans, müzik, bando ve mehter takımı gösterileri yapıldı.

Bu yıl ilki düzenlenen Ataşehir Engelliler Festivali’ne; Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, belediye çalışanları, TV program yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı, TİV yetkilileri ile Lions üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin açılışında konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, engelli vatandaşların yaşadığı sorunların tüm insanlığın ortak sorunu olduğunu belirterek, engellilere sahip çıkmanın, sorunlarını gündeme getirip çözüm üretilmesini sağlamanın da yine insani bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Sağlık, eğitim, ulaşım, iş ve sosyal güvenlik hizmetlerini engelli-engelsiz tüm vatandaşlara aynı kalitede ulaştırabilmenin çağdaş devlet olmanın gereği olduğunu vurgulayan Battal İlgezdi, “Ülkemiz nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda etkinlik alanlarını genişletmek ve onlara daha iyi yaşam koşulları sağlamakta sosyal devlet ilkesinin gereğidir” dedi.

Göreve başlamasının ardından “Engelsiz bir Ataşehir” sloganını hayata geçirmek için çalışmalara başladığını ifade eden Battal İlgezdi, “Başkanlık görevine başladığım andan itibaren, çalışma arkadaşlarımla birlikte Ataşehir’de engelli vatandaşlarımızın, herkes gibi hayata katılmaları için gereken ne varsa yapıyoruz, yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Şarkıcı Kutsi, Atiye ve Eylem’in de müzikleriyle destek verdikleri festivalde, DEHA Bilim Sanat okulu Bale Grubu, Anabilim Koleji Bando Ekibi, Tomurcuk Down Sendromlu Çocuklar Perküsyon Grubu, İ.B.B. Zihinsel Engelliler Mehteran Takımı, işitme engelli piyano sanatçısı Ceren, Kabataş Erkek Lisesi Müzik Grubu, ZİÇEV Dans Grubu ve Düşler Akademisi Social İnclusion Band gösteri yaptılar.

Dört engelli vatandaşa akülü sandalye verilen festivalde yaptıkları haberlerle engellilere destek verip onların sesini duyurdukları için Kanal D Kurumsal İletişim Direktörü Özlem Asmaz’a da plaket verildi.

Galeri
📆 25 Ekim 2010 Pazartesi 14:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR