MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Manşet » 250 Kişinin Alınacağı İşe 200 Bin Başvuru
250 Kişinin Alınacağı İşe 200 Bin Başvuru


Türkiye Halk Bankası’nın uzman yardımcısı, servis görevlisi ve banko görevlisi unvanlarında sınavla bin 250 kişi alacağını duyurmasının ardından yaklaşık 200 bin kişinin başvuru yaptığı bildirildi.

Türkiye’de işsizlik rakamlarının yüzde 13’lere yükseldiği bir dönemde internet sitelerine düşen bir haber, işsizleri ümitlendirdi. Halk Bankası’nın internet sitesinde, yapılacak mülakat sonucunda, banka uygulamaları çerçevesinde müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, servis görevlisi ve banko görevlisi unvanlarında toplam bin 250 kişinin alınacağı duyuruldu. Bunun üzerine Türkiye’nin 81 ilindeki banka şubelerinin önü iş bulmak için müracaat etmek isteyen üniversite ve lise mezunlarıyla doldu.

Müracaatların başlamasının üzerinden sadece 4 gün geçmesine rağmen ülke genelinde yaklaşık 200 bin kişinin başvuru yaptığı bildirildi. Üstelik banka yine internet sitesinden yaptığı açıklamada eleman alımı sınavına gösterilen yoğun ilgi sebebiyle, sınav giriş ücreti yatırma süresinin 16 Ekim 2009 cuma saat 17.00’ye kadar uzatıldığı bildirildi.

Adana’da da üniversiteli ve liseli gençler iş bulmak için Halk Bankası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Atatürk Caddesi Şubesi’nde vatandaşlar saatlerce bankanın önünde bekledi. Sırada bekleyenler arasında üniversiteden yeni mezun olanlar, mezun olmasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hala iş bulamayanlar da vardı.

Bir vatandaş ise evlenip çocuğa karışmasına rağmen iş umuduyla çocuğuyla birlikte banka önüne gelerek saatlerce kuyrukta bekledi. Demet Gürhan, 3 yaşındaki çocuğu İlke Gürhan ile birlikte başvuruda bulunmak için sıra bekledi.

Yetkililer sınav ücreti yatırma süresinin bir gün uzatılmasının ardından başvuru sayısının yaklaşık 250 bin kişiye ulaşacağını kaydettiler. Sınav giriş ücreti yatırıldıktan sonra 20 Ekim salı günü saat 18.00’e kadar internet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. Sınav ise 21 Kasım’da bankanın belirlediği illerde yapılacak.

Yazılı sınavı ise Anadolu Üniversitesi gerçekleştirecek.

📆 16 Ekim 2009 Cuma 12:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR