MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet » TEMA- K, “Kelebekler” İçin Mutfağa Girdi
TEMA- K, “Kelebekler” İçin Mutfağa Girdi


TEMA Vakfı Kaynak Çalışma Grubu “Kaçkar Projesi”ne destek olmak üzere Bilfen Okullarında yemek pişirdi.

Cemiyet hayatının ünlü kadınlarından oluşan TEMA Vakfı Kaynak Çalışma Grubu Gönüllüleri (TEMA – K) 18 Kasım 2009 tarihinde Kaçkar projesi yararına düzenleyecekleri yemek pişirme etkinliği hakkında basın toplantısı düzenledi.

Bilfen Okulları’nda 14 Kasım 2009 tarihinde gerçekleşen basın toplantısı ve öğle yemeğinde Esra Öztürk, Figen Babaoğlu, Figen Kıral, Fügen Baş, Hülya Kulluk, Meltem Tangu, Meral Ketenci, Sedef Mercan, Semra Evyap, Tuğba Akat, Vahide Gigin, Yeşim Beyla ve Zeynep Germen gibi isimlerden oluşan TEMA – K gönüllüleri davette hazırlayacakları yemeklerden örnekler hazırladılar. Antep usulü kuru dolma, sebzeli noodle, içli köfte, su böreği, fırında beşamel soslu tavuk, sosisli kabaklı börek, damla çikolatalı kek ve kalburabastıdan oluşan menü, basın mensuplarına öğle yemeğinde sunuldu.

18 Kasım’da Bilfen Okullarında gerçekleşecek davette elde edilecek gelir, “Kaçkar Dağları Sürdürülebilir Orman Kullanımı ve Koruma Projesi”ne aktarılacak. Proje kapsamında bölgede yaşayan 210 kelebek türünün korunmasına da destek olunuyor.

TEMA – K Gönüllüsü Esra Öztürk, yapılacak orgazinasyonda yemeklerin bizzat TEMA Gönüllüsü kadınlar tarafından yapılacağını ve elde edilecek gelirin TEMA’nın çok önemli projelerinden olan Kaçkar projesine aktarılacağını söyledi. Esra Öztürk, yapıla etkinliklerle Artvin bölgesindeki doğal yaşamın, canlı türlerinin özellikle 210 çeşit kelebek türünün korunmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Avrupa Birliği ve TEMA Vakfı tarafından finanse edilen; TEMA Vakfı, ODTÜ, Doğa Koruma Merkezi (DKM), Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP), Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AKYD) tarafından uygulanan projeve, Tarımsal Üretimi Geliştirme Genel Müdürlüğü (TÜGEM), BTC Boru Hattı Şirketi ve Artvin Valiliği de destek oluyor.

📆 15 Ekim 2009 Perşembe 17:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR