MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Sağlık, Toplum » ‘Herkes Her Şeyi Yememeli’ konulu sağlık söyleşisi CKM ‘de gerçekleşti
‘Herkes Her Şeyi Yememeli’ konulu sağlık söyleşisi CKM ‘de gerçekleşti


MNTLAB Laboratuvar Hizmetleri ’nin ‘Herkes Her Şeyi Yememeli’ konulu sağlık söyleşisi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Yoğun katılımla gerçekleşen halka açık söyleşi, York Testi Diyetisyeni Sema Gübür’ün Gıda İntoleransı konulu sunumuyla başladı. Diyetisyen Gübür, sağlıklı olduğu düşünülerek yenen kimi besinlerin içindeki proteinlere karşı vücudumuzun verdiği tepkinin “Gıda İntoleransı” olarak adlandırıldığını ve vücutta olumsuz etkilere yol açabildiğini ifade ettiği sunumunda; kilo verememe, ödem, gaz, şişkinlik, kronik yorgunluk, egzama, ürtiker, sedef hastalığı, sivilcelenme gibi bir çok sağlık sorununun aslında vücudun bazı besinlere karşı verdiği tepkiden dolayı olabileceğini anlattı. Gıda İntoleransı ile başa çıkmanın yolu olarak York Test’in özelliklerini paylaştı.

Söyleşi şeklinde soru cevaplarla ilerleyen ve katılımcıların yaşanmış deneyimlerini paylaşma fırsatı da buldukları sunumun ardından, MNTLAB uzman doktoru İlter Güner ve Diyetisyen Sema Gübür ilgili katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Söyleşinin sonunda MNTLAB Laboratuvar Hizmetleri, katılımcılar arasından üç kişiye check-up paneli hediye etti.

MNTLAB’in gündemdeki sağlık sorunlarına ışık tutmak amacıyla ücretsiz katılımla gerçekleştireceği söyleşiler, her ay Caddebostan Kültür Merkezi’nde halkla buluşacak. Bir sonraki söyleşi, 3 Kasım 2010 Çarşamba günü, 14:00-16:00 saatleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi, 3. Kat B Salonu’nda gerçekleşecek ve Prematüre ve Sağlıklı Bebeklerde Yaşamın İlk Yılında Sık Karşılaşılan Sorunlar konusunda Prof. Dr. İpek Akman’la buluşma fırsatı verecek.

Galeri
📆 15 Ekim 2010 Cuma 10:58   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“‘Herkes Her Şeyi Yememeli’ konulu sağlık söyleşisi CKM ‘de gerçekleşti” için bir cevap

  1. nevra şahbaz dedi ki:

    Piyasada gıda duyarlılığı testi yapan bir çok merkez var ancak bu konuda sağlık sebeplerimden dolayı ihtiyacım olduğu için ayrıntılı bir araştırma yaptım ve imupro ve yorktest ile ilgili geniş bilgi sahibi oldum. ImuPro elisa metodu ile yapılmaktadır ve ancak damardan alınan kan örneği ile yapılmaktadır. Yorktest ise parmaktan alnınan kan ile yapılıyor. Damardan alınan kan bu noktada daha doğru sonuçlar vermektedir. Ayrıca yorktest damardan alınan kan ile yapılıyor ve sonuçlar yurt dışına gönderilirken çeşitli problemler çıkabiliyor. imupro gıda duyarlılık testi Merkezi İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kendi laboratuarlarında uygulanan bir test olduğu için sonuçları daha güven verici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR