MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Spor, Toplum » Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan Galatasaraylı Arda Turan’a destek
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan Galatasaraylı Arda Turan’a destek


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve Asbaşkanlardan Abdullah Kiğılı ile birlikte, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.

Darüşşafaka’nın Derbent’teki kampusunda, Darüşşafaka Lisesi Müdürü, Kampus Koordinatörü ve Kongre Üyesi Adnan Ersan’a yapılan ziyarette, Başkan Yıldırım’a Darüşşafakalı öğrencilerin yaptığı bir tablo hediye edildi. Ziyarette ayrıca kurumla ilgili bir sunum da gerçekleştirildi.

TÜRK FUTBOLU YENİDEN ORGANİZE EDİLMELİ

Ziyaret sırasında Lise Müdürü Ersan’ın odasında basın mensuplarının gündemdeki bazı konulara ilişkin sorularını yanıtlayan Başkan Aziz Yıldırım, A Milli Futbol Takımı’nın durumu ile ilgili olarak, “Türk futbolunun öyle Hiddink geldi diye 2 günde zirve noktasına gelmesini beklememek lazım.” diyerek şöyle konuştu;

”Sorunları oturup çözmek lazım. Hep karalamayla olmaz. Yol gösterici olmak gerekiyor. Türkiye’de bazı kafaların değişmesi lazım. Almanya’nın kadrosuna baktığımızda çok sayıda yabancı asıllı oyuncu bulunduğunu görüyoruz. Bugün kazandıkları zaman, ‘Mesut mu kazandı’ deniliyor. Hayır, ‘Almanya kazandı’ deniliyor.”

Türk futbolunda yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Aziz Yıldırım, “Sıkıntı şu: Türkiye’nin, futbolun yeniden yapılanması lazım. Her önüne gelen futbolcu olmamalı. Kaliteli isimlerin gelmesi için kısıtlamalar yapmalı. Bölgesel ligler yapılandırılmalı. Gelişimleri sağlayan altyapıya önemi daha çok vermeliyiz. Altyapılarda eğitimci yok. Oyuncular 20’li yaşlara geldiğinde gelişimi duruyor. Herkes futbolla ilgilendiği için eğitimi geri planda tutuyoruz.Türk Futbolunun yeniden organize edilmesi lazım.” dedi.

BAŞKAN YILDIRIM’DAN ARDA TURAN’A DESTEK

Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe’den konuşmayalım mı?” şeklindeki bir soru üzerine, “Fenerbahçe’yi Aykut Kocaman ile konuşun, benimle değil” yanıtını verdi.

Galatasaraylı milli oyuncu Arda Turan’ın medyaya yansıyan ifadeleriyle ilgili bir soruya ise Aziz Yıldırım, “Doğru şeyler söylemiş, haklı. Tenkit ayrı şey, çok fazla ağır şeyler yazılmış. Çok üzüldüm. Söyledikleri şeyler doğru.” diye yanıt verdi.

Aynı konuda bir gazetecinin “Şerefsizler lafı biraz kaba olmadı mı?” şeklindeki sorusuna ise Yıldırım, “Hak edenler var. Bence kaba olmamış.” yanıtını verdi.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 14 Ekim 2010 Perşembe 16:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR