MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Mekanlar, Toplum » 22.Tarihçi Kitapevi’nde Fabıo L. Grassı ile söyleşi..!
22.Tarihçi Kitapevi’nde Fabıo L. Grassı ile söyleşi..!


Fabıo L. Grassı “Batı Kültür Perspektifinde Atatürkçülüklerkonulu söyleşisi ile Kadıköy’de Tarihçi Kitapevi’ne konuk oluyor.

Fabıo L. Grassı Kimdir?

Fabio L. Grassi, 1963 yılında Roma’da doğdu. Roma Üniversitesi Çağdaş İtalyan Tarihi bölümünde, Türk-İtalyan ilişkileri üzerine doktora yaptı. İtalya’daki devlet liselerinde ve İstanbul’daki İtalyan Lisesi’nde İtalyanca ve Latince dersleri verdi.

11 yıldır İstanbul’da yaşayan Grassi, 2005 yılından bu yana, Yıldız Teknik Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır ve aynı üniversitede, Atatürk İlkeleri ve İnkılapları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu üyesidir.   İtalyanca ve Türkçe yazdığı çok sayıda akademik makalesi ile İtalya ve Türk Sorunu 1919-1923  Kamuoyu ve Dış Politika (2003) adlı kitabı yayınlanmıştır.

İtalyan tarihçi Fabio L. Grassi,’nin,  Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlattığı “Atatürk” adlı kitabı, bir yıl önce İtalya’da yayınlandı. Turkuvaz kitap tarafından Türkçeye çevrildi. Osmanlı ve Türk uzmanı olan Grassi, akıcı Türkçesiyle, binlerce kaynaktan ve İtalya’daki arşivlerden faydalanarak hazırladığı bu kitabı, “25 yıllık bir entellektüel serüvenin meyvesi” olarak tanımlıyor.

Tarih:16 Ekim 2010 Cumartesi

Saat:15,00

Yer: Tarihçi Kitabevi Moda Caddesi 104/A (Ziraat Bank. Yanı) Moda-Kadıköy

Sizde bu söyleşide yerinizi almak istiyorsanız Tarihçi Kitapevi’nde bulunmayı unutmayın

📆 11 Ekim 2010 Pazartesi 16:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR