MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Eyüboğlu’nda Veli Sempozyumu’nun 10. yılı
Eyüboğlu’nda Veli Sempozyumu’nun 10. yılı


Türkiye’de ilk kez Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından 2001’de başlatılan Veli Sempozyumu’nun onuncusu bu yıl 9 Ekim’de Çamlıca Kampüsü’nde düzenlenecek. Sempozyum, Massachusets Institute of Technology Liderlik Merkezi  ve Cambridge Üniversitesi Liderlik Merkezi’nde akademisyen olarak görev yapan Özgür Bolat’ın “Eğitimde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar” başlıklı konuşmasıyla başlayacak.

Türkiye’de ilk kez Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından 2001’de başlatılan Veli Sempozyumu’nun bu yıl onuncusu düzenleniyor. Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda her yıl ekim ayında düzenlenen sempozyumun amacı; anne ve babanın, çocuğun eğitim hayatında aktif rol almasını sağlamak, çocuk ile aile arasındaki iletişimi güçlendirmek.

Öğretmenler ve uzmanlar tarafından ilköğretimden liseye kadar tüm seviyelere yönelik konuların ele alınacağı sempozyumda çocuğun başarısı için okul ve aile işbirliği ile neler yapılabileceğine dikkat çekilecek. Üç oturumdan oluşan sempozyumda, farklı içeriğe sahip 16 konu ele alınacak.

EĞİTİMDE DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR

Sempozyum, Massachusets Institute of Technology Liderlik Merkezi  ve Cambridge Üniversitesi Liderlik Merkezi’nde akademisyen olarak görev yapan Özgür Bolat’ın “Eğitimde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar” başlıklı konuşmasıyla başlayacak. Bolat, sunumunda eğitimde ödül ve övgünün yeri ve zararları, zeki çocuklar neden öğrenemiyor gibi ilgi çekici konulara değinecek.

Veli Sempozyumu’nda “Sınavı Yaşarken”, “Çocukta Sınırların Gücü”, “Sosyalleşmede Sanatın Gücü” ve “Çocuğunuzun Sanal Dünyasında Sizin Yeriniz Neresi” gibi pek çok farklı konu hakkında sunumlar gerçekleştirilecek.

Sempozyum saat 09.30’da Özgür Bolat’ın Eyüboğlu Hall’de yapacağı açış konuşmasıyla başlayacak.

Özgür Bolat kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden fakülte birincisi olarak mezun oldu. Bir yıl New York Üniversitesi’nde öğrenme psikolojisi eğitimi aldı. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile yüksek lisans yaptığı Harvard Üniversitesi’nden de fakülte birincisi olarak mezun oldu. Türkiye’ye döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim üyeliği yaptı. Şu anda Hürriyet Gazetesi köşe yazarlığının yanında Massachusets Institute of Technology Liderlik Merkezi ve Cambridge Üniversitesi Liderlik Merkezi’nde akademisyen olarak görev yapmaktadır. Halen Cambridge Üniversitesi’nde liderlik alanında doktorasına devam etmektedir.

Galeri
📆 04 Ekim 2010 Pazartesi 13:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR