MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Optimum Kâşifleri Anadolu’da!
Optimum Kâşifleri Anadolu’da!


İstanbul Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nde devam eden Optimum Çocuk Kulübü Etkinlikleri’nde Ekim ayı, Anadolu ayı…

İstanbul Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’ni her hafta sonu çocuklar için festival alanına dönüştüren Optimum Çocuk Kulübü Etkinlikleri’nde Ekim ayı, Anadolu ayı…

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana devam eden ve hızla artan üye sayısıyla pek çok ilke sahne olan Optimum Çocuk Kulübü Etkinlikleri ile Ekim ayında Anadolu sanatı keşfedilecek. Eylül 2010 sonunda Optimum Çocuk Kulübü Resim Yaz Okulu’ndan mezun olup kep fırlatan ve sergilerini açan Optimum çocukları, Ekim ayı içerisinde Anadolu kültürü ve sanatı hakkında benzersiz bilgiler edinecek ve sanat profesyonelliğine doğru bir adım daha atacaklar. Rutin olarak devam eden resim ve oyun atölyelerinin yanı sıra Anadolu’ya özgü halk danslarını, halıcılık, oymacılık ve çini sanatını tanıyıp eğitmenleriyle birlikte uygulayacak olan minikler, Evliya Çelebi, Dede Korkut ve Binbir Gece Masalları’yla hayal tadında yolculuklara çıkacaklar. Optimum Çocukları Dünya Mimarlık Günü’nü, Dünya Gıda Günü’nü ve Hayvanları Koruma Haftası’nı da Ekim ayı içerisinde farklı aktivitelerle kutlayacaklar. Optimum Çocuk Kulübü Resim Yaz Okulu Mezunları Sergisi ise Ekim ayı bitimine kadar tüm ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

Optimum Çocukları, Eylül ayında Asya kuklaları yapımının, Gölge Tiyatrosu’nun ve Japon Kaligrafi sanatının inceliklerini öğrenip kendi eserlerini yarattılar; Küçük Filozoflar olup özgürlüğün ne demek olduğu tartıştılar; Şiir Atölyesi’nde şiir sanatının büyülü dünyasının kapısı araladılar; Tasarım Atölyesi’nde şık takılar tasarlayıp Şeker Bayramı’nda hediyelik çikolatalar hazırladılar. Arjantinli futbolcu Messi’nin başarı hikayesini çocuklar için kaleme alan Star TV spor spikeri Uğur Önver’le tanışıp söyleşme imkanı da bulan minikler, yazarın “Messi” adlı kitabına imzalı olarak sahip oldular. 11–12 Eylül günlerinde Bayram Özel Programı için bir araya gelen olan minikler, Şeker Bayramı’nı akranlarıyla beraber doya doya yaşadılar.

Şu ana kadar 230 atölye uygulaması ile kendi alanında bir ilki gerçekleştiren İstanbul Optimum Çocuk Kulübü Etkinlikleri,  çocukların yaş ve gelişim evreleri dikkate alınarak motor-mental ve fiziksel gelişimlerine destek olmak üzere, “3C Program” (Creative – Crazy – Genious / Tasarım – Yaratıcılık – Zeka) ile hazırlanıyor.  GA Çocuk tarafından projelendirilen ve uygulanan etkinlikler, uzman eğitmenler eşliğinde ve bütünüyle ücretsiz olarak yürütülüyor.

İSTANBUL OPTİMUM ÇOCUK KULÜBÜ EKİM AYI ETKİNLİK PROGRAMI

1.Hafta

3 Ekim 2010 Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Halk Dansları Atölyesi / Balkan Halk Dansları

15.00 – 16.00 Desen Atölyesi / Halı Desenleri – Konya Selçuklu Halıları

16.00 – 17.00 Hayvanları Koruma Haftası Kutlamaları

17.00 – 18.00 Oyun Atölyesi / Kitap Kurtları için Hayvanları Âlemi

2.Hafta

9 Ekim 2010  Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Dekor Atölyesi / Çini Desenleri – Kayseri Kubâdiye Çinileri

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Dede Korkut Masalları

17.00 – 18.00 Minik Şefler Atölyesi / Fındıklı – Lokumlu Çikolata

10 Ekim 2010 Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Halk Dansları Atölyesi / İç Anadolu Yöresi

15.00 – 16.00 Desen Atölyesi / Halı Desenleri – Beyşehir Selçuklu Halıları

16.00 – 17.00 Dünya Mimarlar Günü Kutlamaları

17.00 – 18.00 Taş Boyama Atölyesi

3.Hafta

16 Ekim 2010  Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Dekor Atölyesi / Çini Dekorları – İznik Çinileri

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Binbir Gece Masalları

17.00 – 18.00 Şiir Atölyesi/ Şiir Gemisi

17 Ekim 2010 Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Halk Dansları Atölyesi / Karadeniz Yöresi

15.00 – 16.00 Desen Atölyesi / Halı Desenleri – Uşak Halıları

16.00 – 17.00 Dünya Gıda Günü Kutlamaları

17.00 – 18.00 Heykel Atölyesi / Bereket Kâseleri

4.Hafta

23 Eylül 2010 Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Dekor Atölyesi / Çini Dekorları – Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü Çinileri

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Evliya Çelebi Seyahatnamesi

17.00 – 18.00 Şiir Atölyesi/ Anadolu Şiirleri

24 Eylül 2010 Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Halk Dansları Atölyesi / Ege Yöresi

15.00 – 16.00 Desen Atölyesi / Halı Desenleri – Bergama Halıları

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Anadolu Masalları

17.00 – 18.00 Minik Şefler Atölyesi / Fıstıklı  – Lokumlu Çikolata Yapımı

5.Hafta

30 Ekim 2010  Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Dekor Atölyesi / Halı Desenleri – Osmanlı Saray Halıları

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi  / Kardeş Masallar

17.00 – 18.00 Oymacılık Atölyesi / Sabun Oyma

Galeri
📆 01 Ekim 2010 Cuma 15:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

Sıra Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu
2 Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Göztepe 2 1 1 0 6 2 +4 4 2021-22 Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turu
4 Fatih Karagümrük 2 1 1 0 5 2 +3 4 2021-22 Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu
5 Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
6 Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
7 Hatayspor 2 1 1 0 2 0 +2 4
8 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
9 Kasımpaşa 2 1 0 1 2 1 +1 3
10 BB Erzurumspor 2 1 0 1 3 3 0 3
11 Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12 Kayserispor 2 1 0 1 1 2 -1 3
13 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
14 Gaziantep 2 0 1 1 3 5 -2 1
15 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
16 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
17 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1 2021-22 1.Lig
19 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20 Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21 Başakşehir 2 0 0 2 0 4 -4 0

BAĞLANTILAR