MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Sağlık, Toplum » ‘İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü’ konulu seminer Optimum Outlet’te…

‘İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü’ konulu seminer Optimum Outlet’te…Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Emzirme Haftası dolayısıyla bu sene Anne Bebek Dergisi  bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 5 Ekim Salı günü 12:30-13:30 saatleri arasında İstanbul Optimum Outlet’te gerçekleşecek olan ‘İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü’ konulu seminere tüm Optimum ziyaretçileri davetlidir.

Anne sütü; bebeğin ilk aşısı, yaşayan sıvı, mucizevî besin, bebeğe verilebilecek en değerli armağan… Bu tanımlamalar sayfalarca yazılabilir ve herkes anne sütünün önemi konusunda hemfikir. Ancak bu hemfikirlilik yaşamın gerçekleri ile nedense her zaman örtüşmüyor. Bilgi eksikliği, yanlış yönlendirmeler bebekleri, anneleri sonuç olarak toplumu ciddi problemlerle karşı karşıya bırakıyor.

Türkiye’de her yıl 1 milyon 300 bin bebek doğuyor. Doğum yapan annelerin neredeyse tamamı bebeklerini emzirmekten yana. Hatta ilk aylarda emzirme oranları daha yüksek. Ama günler içinde bu oran genel olarak düşüyor. Bunda da emzirme sırasında yapılan hatalar ve çevreden gelen yanlış bilgiler önemli etken oluyor.

Bebeklerin en temel hakkı anne sütü ile beslenmektir. Anne sütü ile beslenen bebeklerin sayısı arttıkça daha sağlıklı nesillerin yetişeceği, toplumun sağlık ve yaşam kalitesinin artacağı açıktır.

📆 29 Eylül 2010 Çarşamba 10:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR