MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Betofiber Ankara Yapı Fuarı’nda iki yeni ürün tanıttı
Betofiber Ankara Yapı Fuarı’nda iki yeni ürün tanıttı


23 – 26 Eylül tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Yapı Fuarı’na iki yeni ürün gamı ile katılan Betofiber GRC Ses Bariyerleri ve GRC Peyzaj ürünlerini tanıttı

Kurulduğu 2007 yılından bu yana, yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla GRC (Elyaf Katkılı Beton) sektörüne sürekli yeni ürünler sunan Betofiber, son olarak katıldığı Ankara Yapı Fuarı’nda da iki yeni ürününü sergiledi. 23-26 Eylül tarihlerinde Ankara’da düzenlenen fuara katılan Betofiber, Türkiye’de ilk kez kullanılan GRC Ses Bariyerleri ile sektörde giderek önem kazanan dekoratif kullanım alanı olan GRC peyzaj elemanlarını tanıttı.

Betofiber Yönetim Kurulu Başkanı Umut Durbakayım dayanıklılık, estetik ve fiyat avantajına sahip GRC Ses Bariyerleri’nin özellikle kamu sektöründe hızla yaygınlaşacağını ifade etti. GRC malzemesinin 1970’li yılların başından beri kullanıldığını belirten Durbakayım, GRC ses bariyerlerinin ise 25 yıldan fazla bir süredir artarak kullanıldığını söyledi. Ses izolasyonu konusunda Türkiye’de yapılan çalışmaların henüz çok yeni olduğuna değinen Umut Durbakayım, “Maalesef ülkemizde ses izolasyonu ile ilgili yapılan çalışmalar sadece konut ile sınırlı kalmıştı. Betofiber olarak tüm dünyada 25 yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olan GRC Elyaf Katkılı Beton Ses Bariyerlerini (GRC Noise Barriers) ülkemiz ile tanıştırarak bir yeniliğe daha öncülük yaptık. Tüm dünyada gelişmiş şehirlerde yeni otoyollar ve raylı toplu taşıma sistemleri boş alan için birbirleri ile yarışırken, ana trafik yolları gitgide ticari ve konut alanlarına doğru yaklaşmaktadırlar. Yaşanan bu gelişme, kamu otoritelerini harekete geçirerek trafik yollarının neden olduğu ses yoğunluğunu azaltmak için önlem almaya itmiştir. İşte bu noktada GRC Ses Bariyerleri, dayanıklılık, estetik görünüş ve fiyat açısından sağladığı avantajlar ile ön plana çıkmaktadır” açıklamasını yaptı.

GRC Ses Bariyerleri’nin değişik şekilde kullanım alanı olduğunu açıklayan Başkan Durbakayım, ‘Reflektif Bariyerler”, Ses Dağıtıcı Bariyerler” ve Ses Emici Bariyerler” adı altında üç önemli kullanım alanı olduğunu söyledi.

“İnce bir malzeme olmasına rağmen GRC Ses Bariyerlerinin etkili bir ses izolasyonunun yanında, dizayn yapılırken tasarlanan tüm estetik şekillerde üretilebilme olanağını sağlamlığı ile de pekiştirerek özel bir malzeme olarak sektörde yerini Betofiber ile aldı” diyen Betofiber Genel Müdürü Kemal Aydın ise ürün ile ilgili teknik detayları şöyle açıkladı;

“GRC genellikle ince kesiti ile hafif ağırlıklı malzemeler olarak adlandırılmaktadır. Buna rağmen, sahip olduğu yüksek birim alan ağırlığı ses geçişine çok etkili bir şekilde engel olur. İçersinde çelik karkas içermeyen GRC Ses bariyerleri donmaya karşı yapılan tuz dökümünden etkilenmez. Böylelikle tüm bu avantajlarını dizayn esnekliği ile birleştirdiğimizde GRC Ses bariyerleri, en ideal malzeme olarak bu konuda ön plana çıkmaktadır. Otoyol inşaatlarında giderek önem kazanan akustik aplikasyonlarında GRC Ses bariyerlerinin kullanımı giderek artmaktadır. Betofiber tüm dünyada yıllardır kullanılmakta olan bu ürünü ülkemizle tanıştırarak bir ilke daha imza atmıştır.”

GRC, peyzaj mimarisinin vazgeçilmezi oluyor

Kurulduğu günden beri birçok GRC ürün gamında öncülük yapan Betofiber, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük fabrikasında kurduğu Ar-Ge laboratuarında yaptığı çalışmaların bir diğer ürünü ise GRC Peyzaj elemanları oldu. Ankara Fuarı’nda sergilenecek olan GRC Peyzaj elemanları özellikle Amerika ve Avrupa’da uzun yıllardır peyzaj mimarlığı için alternatif bir malzeme olarak kullanılıyor. Betofiber Peyzaj elemanlarının çok sağlam ve çevresel etkenlere dayanıklı olma özelliğine vurgu yapan Başkan Umut Durbakayım, Ar-Ge laboratuarında yaptıkları çalışmalar sonucunda peyzaj mimarlarına istenilen detay, kesit, tekstür ve renklerde özel imalat bahçe elemanları üretebildiklerini açıkladı.

İstanbul’da birçok önemli projede Betofiber Peyzaj elemanlarının kullanıldığını açıklayan Genel Müdür Kemal Aydın ise peyzaj ile bağlantılı olan bahçe duvarlarının ve babalarının kaplamalarında, harpuştalarında, baca çevrelerinde, şömine ve barbekü kaplamalarında da Betofiber Dekoratif elemanlar olarak hizmet verildiğini açıkladı. Aydın peyzaj mimarlarının dış mekanda kullanılması en uygun ve dayanıklı bir malzeme olan elyaf katkılı beton ile üretilen Betofiber Peyzaj elemanlarını, tasarladıkları standart dışı detay, kesit, tekstür ve renklerde ürettirebildikleri için daha fazla tercih etmeye başladığını sözlerine ekledi.

Betofiber Peyzaj elemanlarının çok daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu kaydeden Aydın Betofiber Peyzaj Elemanları’nın kullanım alanlarını şöyle sıraladı; bahçe peyzajında kullanılan geleneksel saksılar, bahçe döşeme kaplamaları, sütunlar ve heykel kaideleri, dikilitaşlar, çim bordürleri ve kenar taşları, kabartmalı ve tekstürlü plakalar, güneş saatleri, dorik tarzında masalar, süs havuz fıskiyeleri ve dekoratif havuz çevreleri, özel dizayn bahçe mobilyaları, banklar gibi peyzaj mimarisinde kullanılan tüm elemanlar.

Galeri
📆 28 Eylül 2010 Salı 10:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR