SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Bu sabah 10.15’te başladı! İŞKUR’dan yüzlerce TYP işçi alımı yapılıyor! İşte alım yapılan şehirler

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde personel alımı yapılacağı duyuruldu. KPSS puan şartı aranmaksızın noter kurası yöntemiyle gerçekleştirilecek olan bu alımlar, iş arayan vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor.

İŞKUR, TYP kapsamında iş arayan vatandaşlara yönelik personel alımı yapacak. Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek personel alımı, KPSS puanı olmadan ve noter kurası ile yapılacak. Alımlar, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek personeller için geçerli olacak. Başvurular, İŞKUR’un son dakika duyurusu ile birlikte başladı ve İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden yapılabiliyor.

Alımlar, Kastamonu, Mersin, Bursa, Tunceli, Şırnak, Sivas, Zonguldak, Kırşehir, Gümüşhane, Samsun, Afyonkarahisar, Çorum, Hatay, Manisa, Isparta, Ankara, Kırıkkale, Amasya gibi Türkiye’nin birçok ilinde gerçekleştirilecek.

Başvurular, İŞKUR’un resmi internet sitesi olan esube.iskur.gov.tr üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Adaylar, TYP kapsamındaki ilanlara başvurabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmalı ve belirtilen diğer şartları taşımalıdır.

TYP kapsamında yapılan bu alımların amacı, işsizlik oranını azaltmak ve iş arayan vatandaşlara kamu kurum ve kuruluşlarında geçici de olsa istihdam sağlamaktır. Bu program aynı zamanda, vatandaşların topluma yararlı işlerde çalışarak kendilerini geliştirmelerine ve iş deneyimi kazanmalarına olanak tanır.

TYP İşçi Alımı Başvuru Şartları

TYP işçi alımına başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olması, SGK’ya 5510 sayılı Kanun kapsamında bildirilmiyor olması, emekli veya malul aylığı almıyor olması ve öğrenci olmamaları (açıköğretim öğrencileri hariç) gerekiyor.

Bu geniş çaplı personel alımı, iş arayan vatandaşlar için önemli bir fırsat sunarken, kamu kurum ve kuruluşlarının da geçici iş gücü ihtiyacını karşılıyor. İŞKUR’un sağladığı bu imkanlarla, iş arayanlar ve kamu kurumları arasında bir köprü kurulmuş oluyor. İlgili şartları taşıyan adayların belirtilen tarihler arasında başvurularını yapmaları ve bu fırsattan yararlanmaları önerilir.

author avatar
Harun Kılıç

İlgili Haberler

Genel
29 Şubat 2024
Ramazan öncesi 15.000 TL’nizi almayı unutmayın! Artık son dakikalar

Emekliler için 15 bin TL‘ye varan promosyon ödemesi yapılacağına dair başvuruların son saatlerine girilmiş bulunmaktadır. Pek çok banka, bünyesine daha fazla emekliyi katabilmek adına cazip promosyon ödemeleri sunmaktadır. Özellikle ING Bank, emeklilere yönelik yüksek miktarlarda promosyon ödemesi yapacağını duyurdu. ING Bank, emekli maaşı miktarına göre değişen ödemelerle ilgili detayları paylaştı. Bankanın resmi web sitesi üzerinden […]

Belediye
28 Şubat 2024
Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi’den, Halk Eğitimi Merkezi’ne ziyaret

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Halk Eğitimi Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde el hünerlerini sergileyen kadınlarla sohbet eden Ekşi, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Halk Eğitim Merkezi kursiyeri kadınlar, Kadem Başkan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapacakları kermese davet etti. Kadınlara yönelik projelerini anlatan Kadem Ekşi, fitness ve pilates salonları ile […]

Büyükşehir
28 Şubat 2024
Topkapı’da Tramvayın altında kalan 1 kişi yaşamını yitirdi!

Son dakika Bağcılar Kabataş seferini yapan tramvayın altında kalan bir vatandaş hayatını kaybetti. İstanbul’da Kabataş Bağcılar tramvayı geçici süreliğine seferlerini kapatmak zorunda kaldı. Ekipler bölgede çalışmalarını sürdürüyor. T1 tramvayı hattında seferler geçici süreliğinie durdurulduğu öğrenildi. İLGİLİ HABER İBB Adayı Murat Kurum: Dünya şehirlerinin gıptayla baktığı ’İstanbul Taksi’ markasını oluşturacağız Harun Kılıç See Full Bio

Basında Kadıköy
28 Şubat 2024
Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu? İktidara yakın şirketten Şaşırtan anket sonucu!

Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu? İktidara yakın şirketten son dakika anket sonucu geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini kim kazanacak? İBB için yarışan Murat Kurum mu Ekrem İmamoğlu mu galip gelecek. İşte İstanbul’da son dakika anket sonucu! İktidara yakın şirketten şok edici anket sonucu! Hükümete yakınlığı ile bilinen optimar Araştırma şirketi “İBB seçimlerini kim kazanır?” […]