MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » E-5’te trafik yan yollardan sağlanmaya çalışılıyor

E-5’te trafik yan yollardan sağlanmaya çalışılıyorSTANBUL(CİHAN)- İstanbul Metrosu Kartal-Kadıköy inşaatının Pendik mevkiindeki tünel kazı çalışmalarında meydana gelen toprak kayması sonrası tedbir amaçlı trafiğe kapatılan E-5 karayolunda trafik akışı yan yollara kaydırılarak sürdürülmeye çalışılıyor.

Asfalt zemine zarar vermeyen ancak tedbir amacıyla E-5’in kapanmasına neden olan toprak kaymasının yaşandığı bölgeye gelen Pendik Belediye Başkanı Kemal Şahin, bölgede incelemelerde bulundu. Belediye teknik ekipleri ile birlikte harita üzerinde planlama yapan Şahin, trafiğin yan yollara kaydırılacağı noktaları belirledi.

Basın mensuplarına konuyla ilgili bilgi veren Şahin, meydana gelen toprak kayması nedeniyle kapatılan trafiğin rahatlatılması konusunda çalışma yaptıklarını belirterek özellikle akşam saatlerinde artan trafiğin mümkün olduğu kadar az etkilenmesi için E-5 in kapatılan noktalarından kuzey ve güney yan yollar ile birleştirileceğini söyledi.

Olay yerinde çalışmalarını sürdüren belediye teknik yetkililerinden alınan bilgide, yaklaşık 80 metreküp’lük bir toprak boşalmasının olduğu, kayan toprağın oluşturduğu boşluğun uç noktasının asfalta yaklaşık 4 metre mesafede olduğunun tespit edildiği öğrenildi. Tünel tavanından yukarıya doğru gerçekleşen boşalmanın beton enjekte edilerek doldurulduktan sonra trafiğin tekrar normale döneceği öğrenildi. Çalışmaların gece yarısına kadar sürebileceği ifade edildi.

📆 22 Eylül 2010 Çarşamba 14:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR