MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Eğitim, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » İBB’ye bağlı GSM kayıtlarında son 3 gün..

İBB’ye bağlı GSM kayıtlarında son 3 gün..İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak çocuk, genç ve yetişkinlere tiyatro eğitimi veren Gösteri Sanatları Merkezi’nin (GSM) kayıtlarında son 3 güne girildi. 24 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek olan başvurular, www.kultursanat.org adresi üzerinden ve Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Gösteri Sanatları Merkezi ofisinden bizzat yapılabilecek.

GSM kurslarının Ekim – Mayıs döneminde gerçekleştirilecek olan tiyatro eğitimi çerçevesinde, çocuklar için yaratıcı drama, gençler için tiyatroya giriş, diksiyon, şan müzik ve dans dersleri verilecek. Yetişkinler için tiyatronun teorik ve pratik alanlarına dair derslerin de müfredatta yer aldığı eğitimlerde yazarlık bölümünde tiyatro oyun yazarlığının yanı sıra, senaryo yazarlığı ve metin çözümlemesi dersleri de veriliyor.

KÜLTÜR A.Ş. ve İTÜ İŞBİRLİĞİYLE HALK OYUNLARI KURSLARI

Gösteri Sanatları Merkezi, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek eğitim branşlarına yenilerini ekledi. Bunların başında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (İTÜTMDK) ile birlikte yürütülecek olan Türk Halk Oyunları yer alıyor.

Kültür A.Ş. ile İTÜTMDK arasında yapılan protokol gereği, İTÜTMDK’nın eğitim alanlarında verilecek olan dersler, şimdilik Zeybek, Halay ve Karadeniz olmak üzere üç yöre ile başlıyor. 2 yıl boyunca devam edecek olan eğitim döneminin sonunda katılımcılara sertifika da verilecek.

Gösteri Sanatları Merkezi, bu yıl daha önce dar bir katılımla düzenlediği Karikatür eğitimini de genişletiyor. Bu çerçevede alanında uzman çizerler tarafından, iki yıllık bir süre içerisinde çizgi ve mizah dersleri verilecek. Kabiliyet ve ilgi esaslı oluşturulacak olan sınıflar, başvurulara göre yaş grubu ve yetenek sınıflarına ayrılacak.

GSM, ağırlıklı olarak Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde eğitim çalışmalarını yürütüyor. Yetişkinler için oyunculuk programı haftanın dört günü, çocuk, gençlik ve yazarlık programları ise haftada bir gün gerçekleştiriliyor. Her branş ile ilgili sayıya göre farklı sınıflar da açılabiliyor.

📆 21 Eylül 2010 Salı 11:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR