MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Erenköy, Flaş, Mahalleler, Sahrayıcedit, Toplum » Ataşehir’de geri dönüşüm kumbaraları yerleştirildi

Ataşehir’de geri dönüşüm kumbaraları yerleştirildiAtaşehir  Belediyesi atıkların geri dönüşümünü sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla ilçe sokaklarına geri dönüşüm kumbaraları yerleştirdi.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bir yandan Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor kampanyasını yürütürken, bir yandan da belli noktalara geri dönüşüm kumbaraları yerleştiriyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Ataşehir Ayrı Topluyor, Geleceğini Kazanıyor” sloganıyla yürütülen  geri dönüşüm projesi kapsamında ilçe genelinde 30 tane geri dönüşüm kumbarası yerleştiriliyor. Böylece mevcut olan kumbara sayısı 25’den 55’e çıkarılmış olacak. Yeni kumbaralar İçerenköy, Örnek , Atatürk, Mimar Sinan, Ferhatpaşa, İnönü , Yenişehir, Mustafa Kemal, Kayışdağı, Küçükbakkalköy , Yenisahra Yeni Çamlıca, Mevlana ,Fetih Esatpaşa mahalleleri ile  Batı Ataşehir’de belirlenen notlara yerleştiriliyor. Kumbaraların içindeki ambalaj atıkları  yoğun olan bölgelerde sık sık, yoğunluğun az olduğu bölgelerde ise haftada en az 1 kere ambalaj  atığı toplama aracı tarafından toplanacak.

Galeri
📆 20 Eylül 2010 Pazartesi 10:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR