Deneme Bonusu

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SGK emeklilerine ilk zamlı maaşları yüzde 19 zamlı ödendi! E-devlet maaş tablosu Emeklileri hayal kırıklığına uğrattı

Yayınlanma:
ABONE OL

SGK emeklilerine ilk zamlı maaş ödemeleri yapıldı. 6 Ocak cumartesi günü SGK ve bağ-kur emekli maaşı alanlar büyük bir hüsrana uğradı.

SGK emeklilerine ilk zamlı maaş yattı!

Sabah saatleri itibariyle SGK ve Bağ-kur emeklilerine ilk zamlı maaşlar yattı. Milyonlarca emekli kök maaşa %37 haricinde ödeme göremedi. 5750 TL olan kök maaşları yüzde 37 zamla 7370 TL hesaplarda gören emekliler büyük bir şoka uğradı. Peki emekli maaşları düzelecek mi? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

E-devlet tablolarına yansıdı!

SGK emeklileri her ayın 17-21 arasında maaşlarını alıyordu. Ancak bazı emeklilere 5-6 Ocak tarihinde ödemeler yattı. Hesabına giren emekliler büyük bir şok yaşarken, E-devlet üzerinden maaş tabloları adeta emeliyi tumura uğrattı. E-devlet görülen tabloya göre SGK ve Bağ-kurlu emekli ayın 15’in yatacağı para sadece kök maaşla yüzde 37 zam olarak görünüyor.

6500 Kök maaş alanların zammı belli oldu!

E-devlet üzerinden maaşına bakan emekli 6500 TL kök maaşı olup 7.500 TL zam alıyordu. Şimdi yeni maaşı 8933 TL oldu. Eğer ek bir şey yapılmazsa SGK ve Bağ-kur emekliler yüzde 19 zam almış olacak. Milyonlarca emekli en azından 7500 TL üzerinden %37 zam bekliyordu o da olmadı.

15 milyon emekli şokta!

Emekliler maaş tablolarını görünce isyan etti. 15 milyon emekli sosyal medyada seçimleri düşünmüyorlar, seçimde tepkimizi koyarız paylaşımları rekor kırıyor.

İyileştirme gelecek mi?

Emekli maaşlarına iyileştirme bu zamlarla birlikte kaçınılmaz oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya nokta koyması bekleniyor. Emekliye seyyanen zam yada ek ödeme duyurusu gelmesi bekleniyor. Emekliler şu an için sadece hayatta kalmak istiyor. Sosyal medyada seçime kadar ayakta kalalım yeter mesajları paylaşılıyor.

 

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]