MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Kalp hastası Gazzeli Ali bebeğin tedavisinde geç kalınmış

Kalp hastası Gazzeli Ali bebeğin tedavisinde geç kalınmışİSTANBUL(CİHAN)- Kalp hastası olan Gazzeli Ali Faisizuhri Şabani adlı bebek, Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Hastanede elde edilen ilk bulgulara göre Gazzeli Ali bebeğin tedavisinde geç kalındığı belirlendi.

Gazzeli Ali Faisizuhri Şabani, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Mısır’ın El Ariş Havaalanı’ndan İstanbul’a getirildi. Ali bebekle birlikte annesi Nada ve babası Halil Şabani’nin de bulunduğu ambulans uçak, saat 23.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı. Uçaktan alınan Ali bebek, havalimanında bekleyen Sağlık Bakanlığı’na ait ambulansla tedavisinin yapılacağı Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Hastanedeki Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde ilk tetkikleri yapılan Ali bebeğin, doğuştan kalp hastası olduğu ve kalbinin sağ tarafındaki kapakçıkları ile boşlukların gelişmediği belirlendi. Yoğun Bakım Ünitesi’nde Cihan Haber Ajansı’na açıklama yapan Operatör Dr. Ali Rıza Karacı, bebeğin tedavisinde gecikildiğini, ancak hastane olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Operatör Dr. Karacı, “Bebeğimiz doğuştan kalp hastalıklarıyla doğmuş. Kalbinin sağ tarafındaki kapakçıklarda ve boşluklarda gelişme olmamış. Şu anda bir şikayeti yok gibi görünüyor, ancak büyüdükçe şikayetleri artıyor. Şuanda ameliyat olması gerekiyor. Genellikle bu tip hastalıklara daha erken müdahale ediyoruz. Bebeğimiz biraz geç kalmış. Tetkiklerini yapacağız daha sonra ameliyatını yapacağız.” dedi.

Ali bebeğin, 2 ya da 3 kez ameliyat olabileceğini de ifade eden Operatör Dr. Ali Rıza Karacı, “Daha önceki tetkiklerinden anladığımız kadarıyla 2-3 kez ameliyat olması gerekiyor. Öncelikle eko tetkikler yapacağız, daha sonra birkaç çeşit ameliyatımız var. Hangisini uygunsa onu yapacağız.” diye konuştu. Tedavi süresinin uzun olabileceğini de kaydeden Dr. Ali Rıza Karacı, bu sürede bebeğin Gazze’ye gidip gelebileceğini de sözlerine ekledi.

📆 17 Eylül 2010 Cuma 11:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR