MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Tuzla’da belediyeden yardım alamayan kişi intihara kakıştı

Tuzla’da belediyeden yardım alamayan kişi intihara kakıştıİSTANBUL(CİHAN)- Tuzla’da karısı ve üç çocuğu ile inşaatlarda yaşayan Kenan Bozkurt isimli şahıs, yardım umuduyla gittiği belediyeden eli boş ayrılınca çatıya çıkarak intihara kalkıştı. Karısı ve çocuklarının gözleri önünde intihar etmek isteyen şahıs, olay yerine gelen belediye yetkilisinin yardım sözü üzerine eylemine son verdi.

İşi olmadığı için karısı ve biri spastik engelli olan üç küçük cocuğu ile uzun süredir inşaatlarda kalarak yaşam mücadelesi veren Kenan Bozkurt, yardım talep etmek üzere Tuzla Belediyesi’ne geldi. Birlikte geldiği karısı Elif Bozkurt ile 9 aylık Muhammet Mustafa ve 3 yaşındaki spastik engelli Abdurrahman ile Tuzla Belediyesi yetkililerine işsiz olduğunu ve uzun bir süredir kalacak yeri olmadığı için inşaatlarda yaşam mücadelesi vermeye çalıştığını söyleyerek yardım istedi.

Bozkurt’un durumunu incelemek isteyen belediye yetkilileri, ailenin ikametlerinin Tuzla ilçesinde kayıtlı olmadığını ve yardım için yapılan bir müracaatın da olmadığını belirterek Bozkurt’un yardım alabilmesi için naklini Tuzla ilçesine yaptırması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine çocukları ve karısı ile belediyeden ayrılan Bozkurt birkaç sokak arkadaki bir iş yerinin yanından geçtikleri sırada aniden iş yerine girerek 4 katlı binanın çatısına çıktı. Olanlar karşısında şaşkına dönen Bozkurt’un karısı kocasını iş yerinin çatısında görünce durumu iş yeri çalışanlarına bildirdi. Yanına kimseyi yaklaştırmayan ve kendini yaklaşık 25 metre yükseklikteki çatıdan aşağı atma tehditleri savuran Bozkurt, olay yerine gelen polis ekiplerinin aşağı inmesi yönündeki çağrılarına da aldırmadı.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri hava yastığı açarak tedbir alırken vatandaşlar da Bozkurt’un aşağı inmesi için yardım sözü vererek ikna etmeye çalıştı. Olay yerine gelen basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bozkurt’un karısı Elif Bozkurt da, işsiz olan kocasının trafik ışıklarının bulunduğu yerlerde kağıt mendil satarak geçimlerini sağlamaya çalıştığını belirterek şöyle konuştu; “Durumumuz olmadığı için uzun bir süreden bu yana üç çocuğum ile birlikte boş inşaatlarda kalıyorduk ancak en son kaldığımız yerden de bizi çıkarttılar şimdi boş bir arazide çadırda kalıyoruz. Bizim halimizi gören vatandaşlar sürekli yanımıza gelerek belediyeye giderek yardım talebinde bulunmamızı söylüyorlardı. Biz de bugün iki çocuğumu da yanıma alarak belediyeye geldik ve durumumuzu anlattık. Ancak görevliler Tuzla’da herhangi bir kaydımızın bulunmadığını ve yardım için müracaatta bulanabilmek için naklimizi Tuzla’ya almamız gerektiğini söyleyerek bizi gönderdiler. Çocuklarımdan birisi spastik engelli ve tedaviye ihtiyacı var ancak tedavisini yaptıramıyoruz. Çocuklarıma sudan başka bir şey veremiyorum” dedi.

Bu sırada durumdan haberdar olan bir belediye yetkilisi de olay yerine gelerek Elif Bozkurt’a belediyenin kendilerine yardımcı olmak istediğini söyledi. Kenan Bozkurt’u ikna etmek için binanın çatısına çıkan belediye yetkilisi Bozkurt ile çatıda bir süre konuştuktan sonra yardım sözü vererek genç adamı ikna etmeyi başardı. Bitkin olduğu gözlenen Bozkurt polis ekiplerinin kolları arasında çatıdan indirilerek aşağıda bekleyen sağlık ekiplerine teslim edildi. Ambulansa konulan Bozkurt tedavisinin yapılabilmesi için Tuzla Devlet Hastanesi’ne götürülürken, Elif Bozkurt ve çocukları da belediye yetkililerince belediyeye götürüldü.

📆 17 Eylül 2010 Cuma 11:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR