MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Belediye otobüsünün karıştığı kaza, güvenlik kamerasında

Belediye otobüsünün karıştığı kaza, güvenlik kamerasındaİSTANBUL(CİHAN)- Üsküdar’da içinde 20 yolcunun bulunduğu belediye otobüsü, kaygan zemin nedeniyle kontrolden çıkarak bir üst yoldan alt geçide indi. Yolda yürüyen 2 kişinin ezilmekten son onda kurtulduğu ilginç kaza anı bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Otobüsün devrilmeden bir alt yola geçişi görenleri hayretler içerisinde bıraktı.

Kaza, Anayasa değişik paketinin oylandığı Referandum’un yapıldığı 12 Eylül’de, Alemdağ Caddesi’ni Libadiye Kavşağı’na bağlayan alt geçitte meydana geldi. Saat 16.43’te meydana gelen ilginç kazada yolda yürüyen iki kadın ise ezilmekten son anda kurtuldu. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde hızlı olduğu görülen belediye otobüsünün ıslak yolda kayarak sağa sola savrulduğu daha sonra da yaklaşık 2 metre yükseklikten düştüğü görülüyor. Kaza sırasında otobüsün devrilmemesi ve içerisindeki 20 yolcunun yaralanmamış olması kazayı görenleri hayretler içerisinde bıraktı.

YAYALAR EZİLMEKTEN SON ANDA KURTULDU

Yağış nedeniyle kontrolden çıkan otobüsün önünden geçen 2 kadın canını son anda kendilerini kenara atarak zor kurtardı. Belediye otobüsünün üzerlerine doğru geldiğini gören kadınların kaçma anı da güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde 2 kadının saliselerle hayata tutundukları ve yaşadıkları şok nedeniyle uzun süre yerlerinden kıpırdayamadıkları görülüyor.

FACİA UCUZ ATLATILDI

Kamera kayıtlarında kazayı gördükten sonra olay yerine koşarken görülen Hayati Karakaş, facianın ucuz atlatıldığını söyledi. Karakaş, “Otobüs yukarıdan gelirken kaymaya başladı. Kaldırıma çıktıktan sonra toparlayamayarak bariyerlere çarpıp alt geçide düştü. Ben hemen yardıma koştum. Otobüsün içinde 20-25 civarında yolcu vardı. Bazı yolcular hafif şekilde yaralandı. Çok önemli bir olay hafif şekilde atlatıldı. Eğer bu sırada karşı yönden bir araç gelmiş olsaydı, otobüs o aracın üzerine düşebilirdi.” diye konuştu.

📆 15 Eylül 2010 Çarşamba 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR