MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Muammer Yıldız: Eğitim, sadece 4 duvar arasında gerçekleştirilmemeli

Muammer Yıldız: Eğitim, sadece 4 duvar arasında gerçekleştirilmemeliİSTANBUL(CİHAN)- İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, eğitim sürecinin gelişen yeni kavramlar çerçevesinde değerlendirildiğinde artık sadece dört duvar arasında gerçekleştirilemeyeceğini, bu sürecin özellikle veliler tarafından aktif olarak paylaşılması gerektiğini söyledi.

Ataşehir T.E.B. İlköğretim Okulu’nda okulların açılmasıyla ilgili gerçekleştirilen tören öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, normalde eğitim öğretim yılının 20 Eylül’de başlayacağını ancak ilköğretime yeni başlayan çocukların uyum sağlamaları, bu çocukların velileri ile birlikte bir hafta önceden okula gelerek oryantasyon programına tabi tutulduklarını söyledi. Velilere eğitim öğretim sürecini kendileri ile paylaştıkları süre boyunca nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda uzmanların hafta boyunca çeşitli dersleri olacağını söyleyen Yıldız, şöyle konuştu: “Velilerimiz çocuklarını bize teslim ederlerken tabii ki çocuklarının belli bir yetişme tarzı var, çocuklarını bize teslim ettikten sonra da ne tamamen vazgeçmek ne de eski alışkanlıklarını sürdürerek çocuklarının bir an önce oryantasyonunu geciktirecek bir takım sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu açıdan bu oryantasyon programları önemlidir.”

Muammer Yıldız, eğitim sürecinin gelişen yeni kavramlar çerçevesinde değerlendirildiğinde artık sadece dört duvar arasında gerçekleştirilemeyeceğini, bu sürecin özellikle veliler tarafından aktif olarak paylaşılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Programa; İstanbul Vali Yardımcı Harun Kaya ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürleri ve veliler katıldı. Yıldız, sırasında ağlayan bir öğrenciyi teselli etti.

📆 14 Eylül 2010 Salı 15:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR