MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » İstanbul Optimum Çocuk Kulübü ile Hayat Bayram!
İstanbul Optimum Çocuk Kulübü ile Hayat Bayram!


Ağustos ayı boyunca geleneksel kültürümüzle süslenen pek çok atölyeye katılma imkânı bulan Optimum Çocuk Kulübü üyeleri, Eylül ayında da “Optimum’da Hayat Bayram” diyecek…

Ağustos ayı boyunca geleneksel kültürümüzle süslenen pek çok atölyeye katılma imkânı bulan Optimum Çocuk Kulübü üyeleri Eylül ayında da “Optimum’da Hayat Bayram” diyecek… Bu yıl Ramazan ayına denk delen Ağustos ayını büyük bir şenlik havasında geçiren Optimum çocukları,  Keloğlan’dan Nasrettin Hoca’ya evrensel masallarımızı okuyup canlandırdılar, Karagöz ve Hacivat’ı boyalarla tasvir ettiler, Zarafet Okulu’nda A’dan Z’ye nezaket kurallarını öğrendiler, birbirinden renkli kaşık kuklalar yaptılar ve Resim Yaz Okulu’nda küçük ressamlar oldular!

Temmuz ayında başlayan ve Ağustos ayında sona ereceği duyurulan Optimum Çocuk Kulübü Resim Yaz Okulu, üyelerden gelen yoğun istek üzerine Eylül sonuna kadar uzatıldı. Temmuz ve Ağustos aylarında dünyaca ünlü ressamların, eserlerinin ve çizim tekniklerinin anlatıldığı derslere katılan minikler, resim sanatı hakkında eğlenceli metotlarla bilgi edindiler ve bol bol resim yaptılar.  Optimum Çocuk Kulübü’nün minik ressamları, Eylül sonunda gerçekleşecek olan Yaz Okulu finalinde, el emeği göz nuru keplerini fırlatıp diplomalarını alacaklar ve kendi sergilerini açacaklar. Eylül ayı içerisinde Asya kuklalarının doğuşu ve yayılışı temalı Söyleşi Atölyesi’ne katılacak olan Optimum çocukları; kukla kültürü ve yapımı hakkında bilgi edinecek, kendi kuklalarını yaratacak, gölge tiyatrosu ve Japon Kaligrafi sanatını öğrenecekler. Küçük Filozoflar Atölyesi’nde özgürlüğün ne demek olduğu tartışılacak, Şiir Atölyesi’nde şiir sanatının büyülü dünyasının kapısı aralanacak, Tasarım Atölyesi’nde şık takılar tasarlanacak, Oyun Atölyesi’nde birbirinden ilginç masallar okunup canlandırılacak, Şeker Bayramı’nda ise mini mini şefler tarafından hediyelik çikolatalar hazırlanacak. Bu ay, Arjantinli futbolcu Messi’nin başarı hikayesini çocuklar için kaleme alan Star TV spor spikeri Uğur Ünver, Optimum Çocuk Kulübü üyelerini ziyaret edecek, onlarla söyleşecek ve “Messi” adlı kitabını küçük hayranları için imzalayacak. 11–12 Eylül günlerinde Bayram Özel Programı için bir araya gelecek olan Optimum Çocukları, birbirinden farklı sürprizler ve eğlencelerle Şeker Bayramı’nı doya doya yaşayacaklar; bu ay “Optimum’da Hayat Bayram” olacak!

Şu ana kadar 192 atölye uygulaması ile kendi alanında bir ilki gerçekleştiren İstanbul Optimum Çocuk Kulübü Etkinlikleri,  çocukların yaş ve gelişim evreleri dikkate alınarak motor-mental ve fiziksel gelişimlerine destek olmak üzere, “3C Program” (Creative – Crazy – Genious / Tasarım – Yaratıcılık – Zeka) ile hazırlanıyor.  GA Çocuk tarafından projelendirilen ve uygulanan etkinlikler, uzman eğitmenler eşliğinde ve bütünüyle ücretsiz olarak yürütülüyor.

İSTANBUL OPTİMUM ÇOCUK KULÜBÜ EYLÜL  AYI ETKİNLİK PROGRAMI

1.Hafta

4 Eylül   2010 Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Resim Yaz Okulu

15.00 – 16.00 Şiir  Atölyesi / Kırmızı Şemsiye

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Benekli Faremi Gördünüz mü?

17.00 – 18.00  Minik Şefler Çikolata Atölyesi / Çilekli Çikolata Yapımı

5 Eylül 2010  Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Minik Filozoflar Atölyesi / Özgürlük Nedir?

16.00 – 17.00 Söyleşi Atölyesi / Asya’da Kuklaların Doğuşu ve Yayılışı

17.00 – 18.00 Kukla Atölyesi / Hindistan ve Seylan Kuklaları Yapımı

2.Hafta

11 Eylül 2010  Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Resim Yaz Okulu

15.00 – 16.00 Tasarım Atölyesi/ Takı Tasarımı

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Böğürtlen Cini ve Sarı Gaga

17.00 – 18.00  Minik Şefler Çikolata Atölyesi / Dedeme Nineme Çikolata

12  Eylül 2010  Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Söyleşi Atölyesi / Gölge Tiyatrosu ve Karakterleri

16.00 – 17.00 Gölge Tiyatrosu  / Uygulama

17.00 – 18.00 Bayram Özel Programı / Optimum Çocuk Kulübü Üyeleri Sunar

3.Hafta

18 Eylül   2010 Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

13.00 – 14.00 Resim Yaz Okulu

15.00 – 16.00  SÖYLEŞI VE İMZA GÜNÜ : MESSİ / UĞUR ÖNDER

16.00 – 17.00 Tasarım Atölyesi/ Kızlar ve Erkekler için Bandana Yapımı

17.00 – 18.00 Oyun Atölyesi / Kırmızı Kurbağa ve Yeşil Flamingo

19 Eylül   2010 Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

15.00 – 16.00 Minik Filozoflar Atölyesi / Birlikte Yaşamak Nedir?

16.00 – 17.00 Yazım Atölyesi  / Bir Kukla Yaratmak

17.00 – 18.00 Kukla Atölyesi / Yapım ve Canlandırma

4.Hafta

25  Eylül   2010 Cumartesi 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

14.00 – 15.00 Resim Yaz Okulu / Kep Yapımı ve Diploma Töreni

OPTİMUM ÇOCUK KULUBU 2. RESİM SERGİSİ AÇILIŞI

15.00 – 16.00 Tasarım Atölyesi / Fotoğraf Albümü Yapımı

16.00 – 17.00 Oyun Atölyesi / Maymun Kral

17.00 – 18.00  Minik Şefler Çikolata Atölyesi / Meyveli Çikolata Yapımı

26  Eylül   2010 Pazar 14.00–18.00

14.00 – 18.00 Faber-Castell’le Resim Atölyesi

15.00 – 16.00 Büyülü Parmaklar Boyama Atölyesi

16.00 – 17.00 Minik Filozoflar Atölyesi / Birlikte Yaşamak Nedir?

17.00 – 18.00 Kaligrafi Atölyesi / Japon  Kaligrafi Uygulamaları

Galeri
📆 03 Eylül 2010 Cuma 10:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

Sıra Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Fatih Karagümrük 3 2 1 0 7 2 +5 7 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu
2 Hatayspor 3 2 1 0 3 0 +3 7 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6 2021-22 Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turu
4 Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6 2021-22 Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu
5 BB Erzurumspor 3 2 0 1 6 4 +2 6
6 Göztepe 3 1 2 0 8 4 +4 5
7 Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
8 Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
9 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
10 Kasımpaşa 3 1 0 2 2 2 0 3
11 Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12 Kayserispor 3 1 0 2 2 5 -3 3
13 Gaziantep 3 0 2 1 5 7 -2 2
14 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
15 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
16 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
17 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1 2021-22 1.Lig
19 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20 Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21 Başakşehir 3 0 0 3 0 6 -6 0

BAĞLANTILAR