Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

En düşük emekli maaşı Asgari Ücret seviyesine yükseliyor!

Yayınlanma:
ABONE OL

Maaşlara gelecek zammı tüm vatandaşlar merak ediyor. En düşük emekli maaşı Asgari Ücret seviyesine çekilmesi için bir adım daha atıldı. Asgari Ücretliler ve en düşük emekli maaşı alanlar maaşlara gelecek zammı en çok merak edenler. Asgari Ücretliler rekor bir artış beklerken, en düşük emekli maaşı için de son günlerde gelen iyi olmayan haberler vardı.

Hem hükümete yakın hem de ekonomiyi iyi bilenler en düşük emekli maaşı 10.000 TL geçmeyecek açıklamaları yapılmıştı. Ancak bu açıklamalardan emekliler rahatsız oldu. Emeklilerin gönlünü almak için 5.000 TL ikramiye verilmiş, ancak çalışan ve çiftçi emeklisi faydalanamamıştı. Onların da gönlünü almak için herkese 5000 TL ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak en düşük emekli maaşına bir çözüm bulunamamıştı. Bugün ise en düşük emekli maaşı için büyük bir sürprz yaşandı.

Açlık sınırı detayı!

Türkiye’de açlık sınırı an itibariyle 12.198 olarak açıklanmıştı. Yılbaşına kadar açlık sınırı en az 14 bin TL geçmesi düşünülüyor. Enflasyonun durmamasıyla açlık sınırı 14 bin TL yükselecek. Şu an için 7500 TL olan en düşük emekli maaşı 10.000 TL olsa bile Emekli vatandaşlar açlık sınırının altında kalacak.

Tıpkı Çalışanlara ikramiye ödemesi gibi yine iki bakan en düşük emekli maaşıyla ilgili Recep Tayyip Erdoğan’ın kapısını çaldı. Çalışmalara başlayan talimatı veren Erdoğan, en düşük emekli maaşına dev bir atak yaptıracak. Özellikle bugün “Yeniden İstanbul” sloganıyla İstanbul’u kazanmayı çok istediğini ifade eden Erdoğan emeklilerin gönlünü almadan İstanbul’u kazanmanın zor olduğu kurmayları tarafından aktarıldı.

Hükümet ve Ak Parti tarafından en düşük emekli maaşı iyileştirme çalışmaları yapılırken, emeklilerde adımlarına devam ediyor.

En düşük emekli maaşı 7500 TL, Açlık sınırı almış başını gitmiş neredeyse 2 katına geldiği yerde CHP’den de atak geldi. CHP Emekli önergesini meclise verdi. “En düşük emekli maaşı Asgari Ücretle eşitlensin” önergesi TBMM sunuldu.

CHP’den atak geldi!

Ana muhalefet CHP düşmeye bastı. En düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlensin önergesi meclise sunuldu. CHP İyi Parti ve MHP destek vermesi de kaçınılmaz. Hal böyle olunca Ak Parti’de bu önergeye karşı çıkmayacak gibi görünüyor. Plan Bütçe komisyonunda düzenlemenin torba yasaya eklenmesi için tüm partilerin destek vermesi bekleniyor.

Daha önce de gündeme gelen ve iktidar duvarını aşamayan önerge bu sefer kabul edilmesi bekleniyor. Gerçekten emekli geçinmekte zorluk çekiyor ve açlık sınırının iki katı düşük emekli maaşı olmaz diyen milletvekilleri sayısı yüksek.

Emekli ikramiyelerinde yaşanan 5000 TL çalışan emekliye vermezsek büyük sorun yaşarız diyen ekip Recep Tayyip Erdoğan’a da en düşük emekli maaşı için baskı yaptığı ve kabul ettirmek için her yolu denediği bildiriliyor. En düşük emekli maaşı Asgari Ücrete eşitlenmesi artık zor değil.

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]