MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Manşet, Spor, Toplum » Varna Lions ve Caddebostan Sahil Lions Kulüpleri “Varna Summer Festivali” Kapsamında Şan Konseri organize ettiler

Varna Lions ve Caddebostan Sahil Lions Kulüpleri “Varna Summer Festivali” Kapsamında Şan Konseri organize ettilerCaddebostan Sahil Lions Kulübü ve Varna Lions Kulübü  geçtiğimiz yıl ikiz kulüp olmalarının ardından 3. Ortak aktivitelerini Varna’da gerçekleştirdiler.

Bulgaristan’ın Varna kentinde “ Varna Summer Festivali” kapsamında  Türk ve Bulgar Opera sanatçıları 14 Ağustos 2010 Pazartesi akşamı Varna Müzesi A çık Hava Tiyatrosunda ortak bir konser verdiler.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Tenor Bülent Külekçi , Varna Operası Direktörü Soprano Daniela İvanova Dimova ve  Genç Ama Tenor ivalio Donkov’un muhteşem konserine   piyanist Nurser Ugan  ile  Piyanist Janetta Benun  eşlik ettiler.

Türkiye’den Varna’ya organizasyon için giden 14 Lion ile Varnalılar konsere büyük ilgi gösterdiler ve  sanatçıları ayakta alkışladılar.

Gecenin açılışını organizasyonun mimarları Caddebostan Sahil Lions Kulübünün Kurucu Başkanı  Ln.Nesibe Müsevitoğlu ve Varna Lions Kulübü Başkanı Ln.Stefan Georgivev  yaptılar.
Ln.Müsevitoğlu konuşmasında “12 yıl önce  Bulgaristan ile başlattığımız spor dostluğu Varna Lions Kulübü ikizleşmesi ile pekişti.Lions Kulüplerinin yurt dışı ile yaptıkları ikizleşmeler, ortak aktiviteler ile anlam kazanıp, amacına ulaşmakta, dostluklar gelişmekte, kültür alışverişi sağlanmakta, bundan sonra da ilişkilerimiz ortak projeler ile güç kazanacaktır.” Dedi.

Konser sonunda sanatçılara ve Varna Lions Kulübü Başkanına kulüp bayrağını armağan eden Caddebostan Sahil Lions Kulübü Başkanı Ln.Esma Soyaltınlı da  yaptığı konuşmada  ikizleşmenin önemine değindi ve günümüz dünyasında bunca olumsuzluğa karşın iki ülke arasında dostluğun bu tarz aktiviteler ile pekiştiğini ifade etti.

Festival kapsamında La Traviata Operası’na  da davet edilen Lionlar Varnalı Lion dostları tarafından her gün değişik mekanlarda ağırlandılar.
Varna’nın Altın Kum olarak anılan “Golden Sands” mevkiinde  güneşlenip, denize girmeyi  de ihmal etmeyen Lionlar Bulgaristan’ın  Varna şehri dışında Şumen, Balçık, Burgaz, Nesebar  gibi şirin kasabalarını ziyaret edip, tarihi yerleri gezdiler. .”Varna Day” Varna’nın kurtuluş gününde  de muhteşem havai fişek gösterisine tanık oldular.

Ayrıca Ln.Savaş Pravuştalı ve Ln.Nesibe Müsevitoğlu  13-14-15  Ağustos Tarihlerinde Varna Uluslar arası Veteran Masa Tenisi Turnuvası’na  da katıldılar. Ln . Nesibe Müsevitoğlu tek bayanlar 1.si olarak Türkiye’ye kupa getirdi. 15 Ağustos akşamı  Varna Belediyesi’ndeki ödül yemeğinde 1.lik kupasını  Varna Belediyesi 1. Başkan Yardımcısı Mr. Bazitov ’un elinden alan Ln.Nesibe Müsevitoğlu  Lion arkadaşları tarafından büyük alkış aldı.Geceye diğer ülke sporcuları ve Varna  Belediye 2.başkan yardımcısı Dr.Markov  katıldılar.Etkinlikler Bulgar basınında da  geniş yer aldı.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 01 Eylül 2010 Çarşamba 09:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR