MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » Yabancı Bankacıların Çocukları İçin Türkiye’de Okullar Var!
Yabancı Bankacıların Çocukları İçin Türkiye’de Okullar Var!


03 Ekim 2009 tarihli günlük bir gazetede, “Yabancı bankacılar çocuklarına okul istedi” başlığıyla yayınlanan habere ülkemizde yabancı öğrencilere uluslararası programlarla öğretim veren okullardan tepki geldi.

03 Ekim 2009 tarihli günlük bir gazetede, “Yabancı bankacılar çocuklarına okul istedi” başlığıyla yayınlanan habere ülkemizde yabancı öğrencilere uluslararası programlarla öğretim veren okullardan tepki geldi.

Tepkilerini yazılı basın açıklaması ile dile getiren Özel MEF Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, açıklamalarında:”Ülkemizde çok sayıda Özel Türk, Yabancı ve Uluslararası okullar mevcuttur. Halen, bu okullarda yabancı öğrencilere de uluslararası programlarla öğretim verilmektedir.

1998 yılından itibaren, Özel MEF Uluslararası Okulları, sadece yabancı pasaportlu öğrencilere, İstanbul ve İzmir’deki kampüslerinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu okullarımız, Uluslararası Cambridge Merkezi olup, Uluslararası Bakalorya (IB) otorizasyonuna sahip, ACT (American College Testing) merkezidir. Okullarımız akademik, fziksel ve sosyal alanlarda uluslararası standartlardadır. Eğitim-öğretim dili İngilizce olup, akademik kadromuz uzman yabancı eğitmenlerden oluşmaktadır.

Mezunlarımız MEF Uluslararası Okullarında aldıkları eğitimleri ile dünyanın en seçkin üniversitelerinde hem okulumuz hem de ülkemizin gurur kaynağı olmuşlardır.

Finas Merkezi olması planlanan İstanbul’a gelecek tüm yabancı yatırımcılar, okulumuzdaki ilgililerle temas kurarak, yabancı çocuklara verilen eğitim-öğretim çalışmalarını yakından takip edebilirler.

Konunun medya aracılığı ile beyanda bulunan bankacılara ve kamuoyuna duyurulmasında ülkemiz açısından yarar görmekteyiz” denildi.

📆 05 Ekim 2009 Pazartesi 10:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR