MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » İstanbul Anadolu Yakası ışıl ışıl..

İstanbul Anadolu Yakası ışıl ışıl..İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) Anadolu Yakası’ nın daha aydınlık ve ışıl ışıl olması için düğmeye bastı.

AYEDAŞ, elektrik dağıtımı hizmetini yürüttüğü İstanbul’ un Anadolu Yakası’ndaki tüm cadde ve sokaklardaki lambaları kontrol etmek için 2010 yılı Şubat ayı itibariyle Toplu Genel Aydınlatma Tarama Çalışması başlattı.

Vatandaştan gelen arıza ihbarları üzerine bozuk lambaların bakım ve onarımını günlük olarak yapan AYEDAŞ başlattığı çalışma kapsamında vatandaşlardan şikâyet beklemeden tüm cadde ve sokaklardaki aydınlatma tesislerini kontrol ediyor.

Çok sayıda mobil ekiple yapılan genel kontrollerde arızalı lambalar tamir ediliyor aydınlatma gerektiren yerlere de yeni direkler dikiliyor.

65 kişilik Mobil Ekiple yürütülen Yerel yönetimlerle de iletişim kurarak aydınlatma konusundaki ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulunduran AYEDAŞ Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy, Tuzla, Üsküdar, Pendik, Ümraniye, Ataşehir, Vaniköy ve Beykoz’ da yapılan Toplu Aydınlatma Çalışmaları kapsamında tüm cadde ve sokakların aydınlatma tesisleri tek tek kontrol edildi. Yapılan kontrollerde arızalı olan 64 bin 27 adet ampul, 650 adet armatür yenileriyle değiştirildi.

İki yıl içerisinde 146 bin armatür tamir edildi ,12 bin yeni armatür takıldı

Toplu Genel Aydınlatma Taraması çalışmasını bizzat sahada takip eden AYEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim LEVENTOĞLU aydınlatma konusunun vatandaşları yaşamında özellikle de güvenlik açısından büyük önem taşıdığını söyledi. LEVENTOĞLU “ hizmet alanımız içerisinde Genel Aydınlatma amaçlı olarak 175 bin 303 adet sokak armatürü, 50 bin 407 adet aydınlatma direği bulunmakta olup, bu tesislerin İşletme Bakım faaliyetleri için Ağustos 2008 tarihinden bu güne kadar geçen sürede (son 2 yıllık periyotta) yaklaşık 146. 599 adet ampul, 33 bin 998 adet balast ve yine 11.993 adet armatür takıldığını” belitti.

Ayrıca, son 2 yılda hizmet alanımız içerisinde hasar görmüş, çürümüş ya da vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokabilecek durumdaki aydınlatma direklerinin de yapılan çalışmalarla nizami hale getirildiğini belirten AYEDAŞ Genel Müdürü LEVENTOĞLU; yıl sonuna kadar Toplu Genel Aydınlatma Taraması çalışmasının Anadolu Yakası’nın bütün ilçelerinde tamamlanacağını ve Anadolu Yakası’nın hiç olmadığı kadar aydınlık ve ışıl ışıl olacağını söyledi.

AYEDAŞ Genel Müdürü LEVENTOĞLU; dilekçe, e-posta ve Başbakanlık İletişim Merkezi kanalıyla abonelerimizden gelen tüm başvurulara kanuni sürelerinden önce cevap vererek Avrupa Kültür Başkent’ine layık bir kente elektrik dağıtım hizmeti vermeye gayret ettiklerini belirtti.

Kayıp-kaçak oranını yüzde 6.46’ ya kadar düşürerek Avrupa Birliği ülkelerinin standartlarını yakaladıklarını belirten Halil İbrahim LEVENTOĞLU hedeflerinin elektrik dağıtım sektörünün lider pozisyonlarını korumak olduğunu belirtti.

📆 27 Ağustos 2010 Cuma 13:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR