MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Flaş, Toplum » Ataşehir Belediyesi İle Oto Sanayi Sitesi Esnafı Temiz Çevre İçin El Ele
Ataşehir Belediyesi İle Oto Sanayi Sitesi Esnafı Temiz Çevre İçin El Ele


Ataşehir Belediyesi, PEDDER ve LASDER işbirliği ile Bostancı Oto Sanayi Sitesi esnafına geri dönüşüm konusunda eğitim verildi. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce düzenlenen Geri Dönüşüm Eğitimine Ataşehir Beledeiyesi Çevre Koruma ve Eğitim Müdürü Ayten Kartal, Zabıta İşleri Müdürü Battal Sarıkaya, PETDER Operasyon Müdürü Aydın Özbey, LASDER Lojistik Müdürü Erdoğan Şahin ile Bostancı Oto Sanayi Sitesi Başkanı İrfan Özelçi katıldı.

PETDER’in hazırladığı atık yağların toplanması, geri dönüşümü ve bertaraf edilmesine ilişkin kısa filmin gösterimi ile başlayan eğitim seminerinde, PETDER Operasyon Müdürü Aydın Özbey AB uyum yasaları kapsamında Türkiye’ninde geri dönüşümle ilgili çalışmalar yaptığını belirterek, ”Eskiden musluktan su içerken şimdi damacana suyunu içiyoruz. Artık daha maliyetli yaşıyoruz. 1 litre atık motor yağı 800 bin litre suyu kirletiyor. Hepimiz dünyadaki su kaynaklarını kullanıyoruz. Bize uzaydan su gelmiyor. Bu nedenle çevremizi korumak zorundayız.” dedi.

Ataşehir Belediyesi’nin çevre ile ilgi projelere öncelik verdiğini vurgulayan Ataşehir Beledeiyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal ise; ”Belediyemi çocuklarımıza daha temiz bir çevre bırakmak için çalışıyor. Bu konuda bir takım yönetmelikler de var. Amacımız bu atıkları çevreye zarar vermeden toplamak için herkesin yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlamak. Bizde Ataşehir Belediyesi olarak elimizden geldiğince çevreyle ilgili çalışmalara destek vereceğiz” diye konuştu. Ataşehir Belediyesi Zabıta İşleri Müdürü Battal Sarıkaya’da yapılan yanlışları cezalandırrak değil eğitimle düzeltmeye çalışacaklarını söyledi.

📆 05 Ekim 2009 Pazartesi 11:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR