MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ataşehir’de Zabıta Teşkilatı’nın 54. kuruluş yıldönümü kutlandı

Ataşehir’de Zabıta Teşkilatı’nın 54. kuruluş yıldönümü kutlandıAtaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Zabıta Teşkilatı’nın 54. kuruluş yıldönümünü Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenen gece ile kutladı.

 

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlamaya Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ile Hüseyin Hışman ve diğer birim müdürleri katıldı.

 

Gecede konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, zabıta biriminin belediyeler için çok önemli olduğunu, zabıtaların yerel yönetimlerin halkla iç içe görünen yüzü olduğunu vurguladı. Zabıta personelinin yasalarca kendilerine verilen yetkileri kullanmasını isteyen Başkan Battal İlgezdi, “Vatandaşa karşı hoşgörülü, saygı ve sevgi ile yaklaşan, sorun değil sorunlara çözüm üreten Zabıta Müdürü ve personeli ile çalışmaktan mutluyum” dedi.

 

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya da “Ataşehir’de Ataşehirlilerin sağlık ve huzurunu korumak için çalıştık ve halkımızın güvenini kazandık. Yasaları herkese eşit uygulayarak toplumun çıkarlarını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bir parçası olduğumuz Ataşehir Belediyesi’ni en iyi şekilde temsil etmeye özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Daha önceki dönemlerde belediyelerin içerisinde özel bir birim olarak yer alan zabıta teşkilatı, 1956 yılında ilk kez müdürlük olarak kuruluşunu gerçekleştirdi. Müdürlük vasfının ilk kez kazanıldığı tarih olan 1 Ağustos 1956 zabıta birimin resmi kuruluşu, 01 – 07 Ağustos tarihleri de Zabıta Haftası olarak kabul edildi.

Galeri
📆 06 Ağustos 2010 Cuma 10:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR