MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Hırsızlara karşı kurulan polis timi, ilk icraatında suçüstü yaptı
Hırsızlara karşı kurulan polis timi, ilk icraatında suçüstü yaptı


 İstanbul’da ev ve iş yeri hırsızlıklarına karşı özel olarak kurulan polis timi, özellikle zengin gayrimüslimlerin evlerini gözlerine kestiren zanlıları suçüstü yakalamayı başardı. İki ayrı evi soyan hırsızların üzerinden, yaklaşık değeri 10 bin TL olan ziynet eşyası çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın İstanbul’da yeniden düzenlediği Güven Timleri, bölgesel ihtiyaçlar ve olayların niteliklerine göre lokal olarak görevlendirildi. Genellikle yaya olarak görev yapan timlerden 15 tanesi “arabalı tim” haline getirilerek hırsızların peşine düşüldü.

Timlerin ilk takibi Şişli Sıracevizler Mahallesi’nde sonuç verdi. Mahallede oturan özellikle Ermeni ve Yahudi kökenli vatandaşların yaşanan hırsızlık olaylarından şikayetleriyle bölgede arabalı timler görevlendirildi.

Göreve başlayan ekipler iki şüphelinin evlere girip çıktığını ve zillere basarak evlerde bulunan olup olmadığını kontrol ederken belirlendi. Şüphelilerin bir süre sonra girdikleri apartmandan poşet ve torbalarla çıktığını gören polis şüphelileri durdu. Yapılan üst aramalarında ziynet eşyaları ve içki şişeleri ele geçirilince şüpheliler gözaltına alındı. İfadeleri doğrultusunda girdikleri evi de söyleyen hırsızların Bulgar asıllı veteriner-doktor çiftin evine girdikleri ve binlerce liralık altın ve yakut ziynet eşyası aldıkları belirlendi. Yapılan araştırmada hırsızlık zanlılarının girdiği iki ayrı evden 2 bilezik, 2 pırlanta küpe, 2 altın bileklik, 12 altın kolye ucu, 1 pırlanta yüzük, 2 cumhuriyet altını, 1 yakut küpe ile altın yüzük aldıkları belirlendi. Ayrıca şüphelilerin puro ve pahalı içkileri de gözüne kestirdikleri pahalı içki ve puroların da ele geçirilen malzemeler arasında yer aldığı belirtildi.

SAYILARI ARTIRILACAK

Şüpheliler A. A. (23) ile M.Y(15) Şişli Polis Merkezi’ne götürüldü. İfadeleri alınan şüpheliler Şişli Adliyesi’ne sevk edildi. Adem A. tutuklanarak cezaevine gönderilirken M.Y tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Güven timlerine bağlı arabalı timlerin sadece ev ve iş yerinden yapılan hırsızlıklara karşı çalışacağı ve ihtiyaç duyulan bölgelerde görevlendirilecekleri öğrenildi. Şu anda 15 olan ve sivil araçlarla görev yapan polis timlerinin sayısının ihtiyaca göre 30’a çıkarılması planlanıyor.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 29 Temmuz 2010 Perşembe 19:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR