MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Toplum » Topbaş: İstanbul’luları denizle yeniden buluşturmak için gayret ediyoruz

Topbaş: İstanbul’luları denizle yeniden buluşturmak için gayret ediyoruzTopbaş: İstanbul’un denizlerini vatandaşlarla yeniden buluşturmak için gayret ediyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, kentin denizlerini yeniden İstanbullularla buluşturmak için önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Topbaş, deniz kirliliğinin önüne geçebilmek için dereleri ıslah ettiklerini, kent sahillerinin 421 kilometrelik bölümünde denize girilebileceğini belirtti.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Şile Ayazma Plajı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerde yaptığı yatırımları basın mensuplarına anlattı. Deniz kenti olan İstanbul’un dünyanın önemli şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan Topbaş, İstanbulluların yeterince denizden faydalanabilmeleri için önemli yatırımlar yaptıklarını dile getirdi. Deniz kirliliğinin önüne geçebilmek için dereleri ıslah ettiklerini vurgulayan Topbaş, kentin 421 kilometre sahil bandında denize girilebileceğini ifade etti.

Denizlerdeki boğulmalara da dikkat çeken Topbaş, Denizlerde can kayıplarını önlemek için can kurtarma ekipleri kurduklarını ve son 6 yılda 10 bin 785 kişinin boğulmaktan kurtarıldığını ifade etti. Topbaş, “‘Şile’de geçmişte yılda ortalama 55-60 boğulma olayı yaşanırken, şimdi yılda 3-5 tane görülüyor. Bunlar da cankurtaranların bulunmadığı sahillerde yaşanıyor.” diye konuştu.

Taksim’deki çiçekten kedi heykeli sorulan Topbaş, İstanbul’un belli başlı bölgelerine başka hayvan figürlerini yerleştireceklerini söyledi. Topbaş, “Biliyorsunuz dünya basketbol şampiyonasının figürü de kedidir.” dedi.

Konuşmanın ardından cankurtaran ekiplerince denizde boğulan kişiler üzerinde can kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikatı dürbünle izleyen Topbaş, 30 saniye ile 2 dakika arasında kurtarmanın gerçekleştiğini, bunun da önemli bir başarı olduğunu söyledi. Çıplak ayakla plajda bir süre gezen Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti.

Galeri
📆 27 Temmuz 2010 Salı 17:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR