MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Mekanlar » Kurumsal Ofis Tasarım Fikirleri

Kurumsal Ofis Tasarım Fikirleri



Hepimiz rahat ve davetkar bir atmosferde olmanın genel ruh halimiz ve üretkenliğimiz üzerinde büyük bir rol oynadığını biliyoruz. Bunun için iyi tasarlanmış bir ofis işletmenizin başarısını artıracaktır.

Ofisinizi nasıl dekore edeceğinizi öğrenmek, işletmeniz üzerinde muazzam bir etki yaratabilir, çünkü en üretken ofisler, profesyonel bir imaj ile ev konforunu dengeleyenlerdir.

Ofisinizi, sizi ve ekibinizi üretken, ilham verici ve motive edebilecek kurumsal tasarım fikirlerinden birkaç tanesi aşağıda belirtilmiştir.

1. Şirketinizin Vizyonunu Duşunun

Ofisiniz güçlü hiyerarşik bir kültüre sahip ise bu durumda ofisinizi geleneksel düzene uygun bir şekilde dizayn etmelisiniz. Açık plan bir ofis hazırlamak personelin iletişimini kolaylaştıracağı için esnek çalışma ortamı yaratacaktır. Şirketin vizyonunu ön plana aldığınızda ne iş yaptığınızı ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini daha net anlayabilirsiniz.

2. Tarzınızı Belirleyin

Ofis tasarımı oluşturulurken öncelikli olarak marka kimliği ön planda tutulmalıdır. Bir ofisin kimliği tasarımda kullanılacak olan renk ve diğer unsurlarla ortaya çıkacaktır. Bunun için tasarımda kullanılacak olan her eşya ofisinizin tarzını belirlemelidir.

3. Ofis Planı ve Düzeni

Ofisinizin tarzını belirlediniz ve kurumsallık için dikkat edilmesi gereken şey düzenlemede doğru kararı vermektir. Ofisten giren kişilerin içeride bir karmaşa görmemesi için kabalık bir düzenden kaçınmak gerekir. Bunun için kullanacağınız eşyalarda fonksiyonelliğe dikkat etmeniz gerekir. Örneğin ofis içerisinde arşivinizi bulundurmanız gerekiyorsa şık bir dosya dolabı sizin için iyi bir tercih olacaktır.

4. Depolama Alanı

Ofis içerisinde görmezden gelinen, fakat olmazsa olmazlardan bir tanesi depolama alanıdır. Ofis içerisinde kullandığınız eşyalarınızın ortada olmaması ve estetik görünüme zarar vermemesi için depolama alanının doğru seçilmesi gerekir. Ofis içerisinde depolama alanı oluşturulurken ihtiyacınız olan eşyayı kolayca alabilmeniz için hem erişilebilir yerin seçilmesi hem de göz yorucu olmaması gerekir. Depolama alanları genellikle işe yaramayan şeylerin atılmış olduğu bölüm olarak bilinir bunun içinde ikinci plana atılır. Oysaki bu alanlar ofis içindeki düzenin sağlanabilmesi ve işlerin aksamaması için çok önemlidir. Ofisiniz için ihtiyaç duyacağınız ürünler konusunda https://www.ceylancelik.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

📆 08 Ekim 2020 Perşembe 11:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR