MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Kadıköy grevine bıçaklı saldırı!…
Kadıköy grevine bıçaklı saldırı!…


Kadıköy Belediyesine bağlı çalışan işçiler ile toplu iş sözleşme görüşmelerinde 4 madde de uzlaşılamayınca işçiler greve başlamıştı.

Belediye işçilerle halkı karşı karşıya getirmeye çalışıyor

DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şubesi yetkilileri yaptığı açıklamada;

“Kadıköy Belediyesi Yönetimi; grevi kırmak için; grevci işçilerin aldıkları ücretleri çok yüksek gösteren gazete ilanları vererek, işçilerle halkı karşı karşıya getirmeye çalışmış, taşeronlara çöpleri toplattırmaya kalkmış ve son olarak da 6 günden beri grevde olan sendikamız üye ve yöneticileri dün (23.07.2010) bıçaklı saldırıya uğramışlardır.

 

Kadıköy Belediyesi Zabıta Komiseri Kemal ÇIPLAK, dün saat 18.30 sıralarında grevdeki üyemiz işçilere sözlü tacizde bulunmuş, Bölge Başkanımız Veysel DEMİR ve 1 Nolu Şube Yöneticilerimize bıçakla saldırmıştır. Zabıta Komiseri Kemal ÇIPLAK’ın sendikal mücadele yürüten işçilere dönük saldırısı ilk değildir. Ayrıca greve çıktığımız ilk günden bu yana benzer saldırılarla karşı karşıya kalmaktayız.

Haklı mücadelemizi, insanca yaşam taleplerimizi içlerine sindiremeyenler bu tür saldırılarla bizleri yıldıramayacaklardır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haklı mücadelemiz devam edecektir.  

Kazanana kadar mücadeleye devam edeceğiz!..

Yaşasın İnsanca Yaşama Mücadelemiz!..

Yaşasın Emek Mücadelemiz!…. “ dediler.

19 Temmuz’da greve başlamışlardı

DİSK/Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Sendikası  Kadıköy Belediyesi’nde başlatılan grev ile ilgili Kadıköy Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi;  ’DİSK /Genel- İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şubemize bağlı Kadıköy Belediyesinde çalışan üyelerimizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine bundan 173 gün önce 27 Ocak 2010 tarihinde başladık.  Geçen bu sürede 77 madde üzerinde anlaşma sağlandı. Tüm çabalarımıza rağmen Belediyenin katı tutumu nedeniyle 4 madde üzerinde anlaşma sağlanamamıştır. 2822 Sayılı Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunun 28. maddesi gereği grev kararı alınmış ve 11.06.2010 tarihinde ilan edilmiştir. Aynı yasanın 37. Maddesine göre alınan grev kararını (19.07.2010) uygulamaya başlıyoruz” dedi.

Galeri
📆 24 Temmuz 2010 Cumartesi 20:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR