MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Anadolu Basını “Değişim” Dedi Ve Dediğini Yaptı

Anadolu Basını “Değişim” Dedi Ve Dediğini YaptıTürkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TFG) 6. Olağan genel kurulu Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Gergin geçen seçimlerde 12 yıldır başkanlık görevini yürüten Nazmi Bilgin, koltuğunu İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel’e devretti. Sertel’in listesinden seçimlere giren Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal ise Mersin basın tarihinde bir ilke imza atarak MGC’yi federasyon yönetimine aldırmayı başardı.

Sertel Dönemi Başladı

Türkiye’nin en büyük meslek örgütlerinden biri olarak kabul edilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Pazar günü tarihi bir seçim geçirdi. Delegelerin büyük ilgi gösterdiği seçimlere 2 liste halinde gidildi. 153 delegenin oyunu alan İGC Başkanı Atilla Sertel yeni TGF Başkanı seçilirken, 12 yıldır başkanlık görevini yürüten Nazmi Bilgin ise 148 oyda kaldı.

Yeni Yönetim Umut Veriyor

Federasyonun yeni yönetim kurulu Atilla Sertel’in başkanlığında Yılmaz Karaca (Eskişehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Ahmet Ünal (Mersin Gazeteciler Cemiyet Başkanı) Mehmet Ali Dim (Alanya Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Faik Bakoğlu (Rize Gazeteciler Cemiyet Başkanı) Lütfü Karakaş (Trakya Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Gürsel Eser (Türkiye Foto Muhabirleri Derneği), Faruk Balıkçı (Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Ramazan Demir (Balıkesir Gazeteciler Cemiyet Başkanı), Derya Akbıyık (Zonguldak Gazeteciler Cemiyet Başkanı) ve Merih Ak’tan (NTV İzmir Temsilcisi) oluştu.

İzmir’den Esen Rüzgar, Anadolu’da Fırtınaya Dönüştü

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, “İzmir’de başlayan değişim rüzgarı Türkiye’yi kucakladı. Anadolu ve Trakya gazetecileri çok yerinde bir karar verdi ve ‘değişim’ dedi. Değişimin önünde hiç bir güç duramaz. Türkiye’de güçlü bir federasyon, güçlü basın yaratılması için var gücümle çalışacağım. Anadolu’da çekilen sıkıntıları yerinde belirleyerek, cemiyet başkanı arkadaşlarımızla görüşerek gündeme taşıyacak, çözüm arayışında olacağım” dedi.

Ahmet Ünal Akdeniz’de Esti

Değişimden yana tavır alan ve çalışmalarına başlayan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, bölgedeki delegelerin ve Türkiye’nin değişik illerindeki delegelerin büyük desteğini alarak TGF seçimlerine damgasını vurdu. Seçimlerin ardından sorularımızı yanıtlayan MGC Başkanı Ahmet Ünal, Anadolu basınının yıllardır kaderi ile baş başa bırakıldığını belirtti. Ünal, “Artık Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nda değişim şart olmuştu. Ve değişim için ilk hareketi genç ve dinamik bir isim olarak adını duyuran İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel yaptı. İzmir’den esen bu rüzgar Anadolu’ya dalga dalga yayılarak fırtınaya dönüştü” dedi.

Başarı Mersin Basınındır

Mersin Gazeteciler Cemiyeti olarak ilk kez bu kadar büyük ilgi görüldüğünü ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nda aktif olarak rol alacağını belirten Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, “ Yeni bir vizyonla ve anlayışla yola çıktık. Mersin Gazeteciler Cemiyeti ise ilk kez federasyon seçimlerinde bu kadar etkili oldu. Bu başarı Mersin basınının başarısıdır. Mersin basını için önemli dönemece girilirken, bu seçimlerde firesiz olarak katılan ve destek veren Mersin’de ve bölgedeki delege arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” diye konuştu.

📆 30 Eylül 2009 Çarşamba 12:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR