MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Minibüsçülerin yol kapatma eylemi sona erdi

Minibüsçülerin yol kapatma eylemi sona erdiİSTANBUL(CİHAN)- Keyfi ceza yazılıp ehliyetine el konulduğunu öne süren bir minibüsçünün Kadıköy Otosan Köprüsü altında kendisini yakma girişimiyle başlayan ve minibüsçülerin E-5’i çift taraflı trafiğe kapatmasıyla devam eden eylem sona erdi. Uzun araç kuyruklarına neden olan ve E-5’i adeta felç eden minibüsçü eylemi yaklaşık 2 saat sürdü.

Sürekli ceza yediklerini öne süren bir minibüsçünün 34 M 5750 plakalı minibüsün üstüne elindeki benzin donuyla çıkıp kendisini yakacağı tehdidiyle başlattığı eylem kısa sürüde büyüdü. Otosan Köprüsü altında başlayan eylem, diğer minibüsçülerin de katılımıyla kısa sürede genişledi. Minibüsçüler, her iki yönde de araçları ile yolu trafiğe kapattı. Bazı minibüsçüler araçlarını yola paralel park etti.

Yolu trafiğe açmak isteyen polisler ile eylemci minibüsçüler arasında zaman zaman küçük çapta arbede yaşandı. Çevik kuvvet polisinin bölgeye intikali ile olaylar büyümeden önlendi. Araçları ile trafikte bekleyen bazı vatandaşlar, korna çalarak duruma tepki gösterdi.

Eylemin uzun süre devam etmesi üzerine olay yerine İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tuğrul Pek, eylemin tüm İstanbulluları mağdur ettiğini hatırlatarak göstericilere, dağılmamaları halinde müdahale ile dağıtacakları uyarısında bulundu. Bunun üzerine eylemciler, İstiklal Marşı okuduktan sonra olaysız dağıldı.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 19 Temmuz 2010 Pazartesi 17:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR