MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık » Deniz Baykal’dan Halit Refiğ’e Moral Ziyareti
Deniz Baykal’dan Halit Refiğ’e Moral Ziyareti


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal bir süredir Memorial Hastanesi’nde tedavi gören ünlü yazar ve yönetmen Halit Refiğ’i ziyaret etti. Baykal Halit Refiğ ve eşi Gülper Refiğ’e geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Halit Refiğ, Baykal’a “Tek Umut Türkiye” isimli kitabını imzalayarak hediye etti.

Ziyaretin ardından Memorial Hastanesi Organ Nakli, Genel Cerrahi ve Çocuk Cerrahisi Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı’dan sanatçının sağlık durumu hakkında bilgi alan Deniz Baykal, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Halit Refiğ’in Türk sinemasının duayen isimlerinden olduğunu belirterek, “Kendisinin morali oldukça iyi ve çok iyi şartlarda tedavi görüyor. Kendisine acil şifalar diliyorum” dedi.

Sanatçının eşi Gülper Refiğ ise CHP Liderinin ziyaretinden mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Sayın Baykal’ın ziyareti Halit’e çok iyi geldi. Deniz Baykal Halit’in kitabında yazdığı makaleleri tamamlar gibi konuştu onunla. Bu acı günümüzde bize çok önemli bir teselli oldu bu. Memorial Hastanesi’ne de ayrıca şükran borçluyum” diye konuştu. Ünlü sinema oyuncusu Müjde Ar da Baykal’ın ziyareti sırasında yanında bulunduğu Halit Refiğ’in Deniz Baykal’ı gördüğünde gözlerinin parladığını gözlemlediğini ifade etti.

Memorial Hastanesi Organ Nakli, Genel Cerrahi ve Çocuk Cerrahisi Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı, ünlü yönetmenin sağlık durumuna ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Halit Refiğ başka bir hastanede ciddi bir ameliyat geçirmiş ve bunun birkaç ay sonrasında beslenememe, zayıflama ve düşkünlük şikayetleri ile hastanemize yatırılmıştır. Kendisine hastanemizde yattığı müddetçe beslenebilmesini sağlayacak, genel durumunu düzeltecek destek tedaviler uygulanmaktadır.”

📆 29 Eylül 2009 Salı 13:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR