MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Bostancı, Flaş, Toplum » Kadıköy’den Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nın 7. Yılı
Kadıköy’den Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nın 7. Yılı


Kadıköy Belediyesi’nin 2002 yılında başlatıp aralıksız sürdürdüğü Anadolu’ya Yardım Kampanyası 7. yılını doldurdu. 2002 Yılında “Anadolu Aç Açıkta, Anadolu Üşüyor” çağrısıyla başlayan Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nı Kadıköylülerle birlikte 7 yıldır sürdüren Kadıköy Belediyesi, Aras Kargo’nun desteğiyle Kadıköy’den Anadolu’nun en ücra köylerine 7137 yardım kolisi gönderdi.

Kadıköy Belediyesi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın CHP’li belediyelere “Anadolu’ya yardım götürelim” çağrısıyla ilk kez Hakkari Yüksekova Yukarı Ulakbaşı Köyü’ne gönderilen 30 koli yardım malzemesiyle başlayan kampanyanın 7. gurur yılını kutluyor. Kadıköy Belediyesi, 2002 yılında Kadıköylülere yapılan çağrıyla başlattığı Anadolu’ya Yardım Kampanyası ile kırtasiye malzemeleri, giysi, ayakkabı-palto, battaniye gibi kışlık malzemeleri topladı, Kadıköylü kadınların gönüllü çalışmalarıyla kolilere yerleştirip, Aras Kargo’nun ücretsiz taşımasıyla Anadolu’nun çeşitli ilçe ve köylerine ulaştırdı. Başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere, Türkiye’nin en ücra köylerine gönderilen yardım kolilerinin sayısı 7. yılın sonunda tam 7137 koliye ulaştı. Aras Kargo’nun yola çıkardığı tırlar kimi zaman Muş, Kars, Ardahan, Siirt, Batman gibi en uzak illerin küçük köylerine, kimi zamanda Artvin, Rize gibi Karadeniz Bölgesi’nin ücra yerlerine yardım kolilerini taşıdı.

Başkan Öztürk “Kadıköy’den Anadolu’ya gönül köprüsü kurduk”

Kadıköylülerin, Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nı 7 yıldır aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, kampanya olarak başlayan çalışmanın, 7 yılda Kadıköy Belediyesi’nin Sosyal Bir Yardımlaşma Projesi olarak hayata geçirildiğini belirtti. Öztürk şunları söyledi:
“Kadıköylüler, bu projeyi 7 yıldır destekliyor, gönülden katılıyor. Bazen toplanan yardım malzemelerini paketlemek, kolilere yerleştirmek için merkeze gelip gönüllü çalışıyor, bazen de malzeme vererek bu projeye destek veriyor. Aras Kargo da tam 7 yıldır hazırlanan kolileri en uzak köylerimizdeki ihtiyaç sahiplerine hiçbir ücret almadan ulaştırıyor. Yedi yıldır başarıyla devam eden bu proje için önce Kadıköylülere, sonra da Aras Kargo’ya teşekkür borçluyuz. Yardım kolilerini ihtiyaç duyulan köylerde bazen ilkokul öğretmenlerine, bazen köy muhtarına yada komutanlığa göndererek, en uygun şekilde dağıtılmasını sağlıyoruz. Yardım kolilerine sadece malzeme kalem, kitap, giysi gibi şeyler değil, aynı zamanda sevgimizi, dayanışma duygularımızı da koyuyoruz. Yardım paketlerini alan kişilerin bize gönderdikleri duygu dolu mektuplar ise en büyük mutluluğu sağlıyor. Kampanya diye başladığımız bu hizmetimiz devam edecek. Bu proje ile adeta Kadıköy’den Anadolu’ya bir gönül köprüsü kurduk.”

400 Koli Yardım Malzemesi Taşıyacak Araçlar 30 Eylül’de Çiçeklerle Uğurlanıyor

Kadıköy Belediyesi’nin Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nın 7. yılında, yeni eğitim-öğretim yılının da başlamasıyla hazırlanan 400 kolilik yeni yardım malzemeleri 30 Eylül 2009 tarihinde yola çıkıyor. Aras Kargo’nun araçlarına yüklenecek yardım kolileri, Düzce Aksaklar İlköğretim Okulu, Artvin Hopa Atatürk Lisesi, Artvin Hopa Yavuz Selim Lisesi, Çorum L Tipi Kapalı cezaevi, Bitlis Günoymak Evrenpaşa Lisesi, Batman Metin Bostancı İlköğretim Okulu ve Muş Kızılay Şubesi’ne ulaştırılacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, Kampanya Sorumlusu Gönül Ersan ile kampanyaya destek veren gönüllü kadınlar ve Kadıköylüler, yola çıkacak yardım kolilerini taşıyan Aras Kargo’nun araçlarını çiçeklerle uğurlayacaklar.

📆 29 Eylül 2009 Salı 12:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR