MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » “Hürriyet Hakkımızdır/Tren Özgürlüktür” Treni Konserleri başlıyor…
“Hürriyet Hakkımızdır/Tren Özgürlüktür” Treni Konserleri başlıyor…


Hürriyet Gazetesi ve TC Devlet Demiryolları işbirliğinde 9 Eylül’de İzmir’den yola çıkan “Hürriyet Hakkımızdır/Tren Özgürlüktür” Treni’nin yolculuğu sürerken bazı şehirlerde halk konserleri de başlıyor.

Yolculuğunun sonunda 34 şehir merkezi ve 8 ilçeden oluşan 42 durağı ziyaret edecek olan Hürriyet Hakkımızdır-Tren Özgürlüktür Treni, 8 durakta konser verecek.

Trenin ilk konseri 30 Eylül’de Elazığ’da gerçekleşecek. Mazlum Çimen ve Pinhan’ın katılacağı konserden sonraki ikinci durak ise Hasankeyf. 4 Ekim’deki buluşmada süperstar Ajda Pekkan ve Yüksek Sadakat “Hasankey’e Sadakat Konseri”nde şarkılarını 12 bin yıllık tarihin simgesi olan Hasankeyf için seslendirecek. Ve bir kez daha Hasankeyf’e Sadakat derken, trenin bu yılki misyonlarından biri olan “çevre” konusunda kollektif bir bilinç oluşturulması amaçlanacak.

Gaziantep’te 7 Ekim’deki konserde ise yıllar geçse de şarkıları hiç yaş almayan iki grup; Yeni Türkü ve Grup Gündoğarken aynı sahneyi paylaşacak. Farklı kültürlerin ve dinlerin merkezi olan Hatay’da ise 9 Ekim’de Ogün Sanlısoy ve Aylin Aslım sahne alacak. 1 Ekim’deki Adana konseri ise iki ayrı tür müziğin birlikteliğine sahne olacak. Sabahat Akkiraz en güzel türkülerini söylerken, Luxus grubu rock şarkıları seslendirecek.

Kendisi de Karadenizli olan Fuat Saka, şarkılarını 16 Ekim’de Samsun’da Marsis grubuyla paylaşacağı sahnede söyleyecek.

Dizinin son iki konseri, 26 Ekim Kırklareli’nde Burhan Öcal ve 27 Ekim Edirne’de Baba Zula/Nabız konserleri…

Gittiği her durakta coşkuyla, neşeyle, ilgiyle karşılanan Hürriyet Hakkımızdır/Tren Özgürlüktür Treni’nin yolculuğu, 29 Ekim’de Haydarpaşa’da son bulacak.

📆 29 Eylül 2009 Salı 12:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR