MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet » Turkcell ve Avea’dan SBS rehberlik desteği
Turkcell ve Avea’dan SBS rehberlik desteği


GSM sektörünün rakip firmaları Turkcell ve Avea, Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) giren 8. sınıf öğrencilere ‘rehberlik’ yapmak için aynı şirket ve dershane üzerinden hizmet sunuyor. 8. sınıf öğrencileri bu iki şirketten birisine aldıkları puanı ve yaşadıkları şehri gönderince, tercih edebilecekleri okulların listesi ‘cep’lerine gelecek.

GSM şirketleri, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarını öğrenen 1 milyon 8. sınıf öğrencisine yol göstermek ve doğru tercih yapmalarını kolaylaştırmak için SBS Mobil Tercih Rehberi hazırladı. Evraka Teknoloji ve Final Dershanesi işbirliğiyle geliştirilen SBS Mobil Tercih Rehberi sayesinde 8. sınıf öğrencilerinin aldıkları puana göre alternatif olarak girebilecekleri kendi puanlarına en yakın 12 lisenin adı ve puan bilgisi SMS ile anında cep telefonlarına gelecek.

Bunun için öğrencilerin arada bir boşluk bırakarak orta öğretim yerleştirme puanları (OYS) ve bulundukları ilin trafik plaka kodunu yazıp 2828’e göndermeleri yeterli oluyor. Örneğin İstanbul’da oturan ve sınavdan 465.450 puan alan bir aday ‘465.450 34’ yazıp 2828’e göndererek, kazanabileceği okulların bilgisine ulaşabilecek.

Turkcell, uygulamadan gnçtrkcll’lileri yüzde 63 indirimle 1,49 TL’ye faydalandıracak. Hatalı yapılan sorgulamalar için de ayrıca ücret talep etmeyecek.

İSTANBUL(CİHAN)

📆 14 Temmuz 2010 Çarşamba 15:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR