MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » SBS şampiyonundan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaret

SBS şampiyonundan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaret İSTANBUL(CİHAN)- İlköğretim 8. sınıf öğrencileri arasında yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) İstanbul’dan dereceye giren Özel Alev İlköğretim Okulu öğrencisi Umutcan Gölbaşı ile Özel Çınar Koleji öğrencisi Fatma Köroğlu İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ı ziyaret etti. Yıldız’ın çeşitli armağanlarla ödüllendirdiği öğrenciler, ‘başarıya az bildikleri konulara daha çok zaman ayırarak ve düzenli çalışarak ulaştıklarını’ belirtti.

SBS’de Antalya’dan Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Murat Korucu ile birlikte 500 puan alarak Türkiye birincisi olan Çekmeköy Özel Alev İlköğretim Okulu öğrencisi Umutcan Gölbaşı, başarıyı düzenli ve az bildiği konulara daha çok ağırlık vermekle elde ettiğini söyledi. Sınavlara girecek öğrencilere çok çalışarak hayattan kopma derecesine gelmemeleri tavsiyesinde bulunan Umutcan Gölbaşı, “Herkesin kendisini tanıyarak ona göre çalışması lazım. Kendimi iyi tanıyorum az bildiğim konulara biraz daha ağırlık verdim. Çok olamamakla birlikte düzenli çalıştım başarı öyle geldi.” dedi. Sınavda Türkiye 5.si olan Özel Çınar Koleji öğrencisi Fatma Köroğlu ile birlikte İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ı ziyaret eden Umutcan Gölbaşı, Galatasaray Lisesi’ne gitmek istediğini meslek konusunda ise henüz bir karar vermediğini söyledi.

İstanbul’dan 498 puan alarak Türkiye 5. si olan Fatma Köroğlu da düzenli ve disiplinli bir çalışma ile istediği başarıyı elde ettiğini söyledi. Çalışması sırasında ailesi ve öğretmenlerinin kendisine destek olduğunu dile getiren Köroğlu, genetik mühendisi olmak istediğini belirtti.

YILDIZ: SBS’DE İSTANBUL ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE ETTİ

Dereceye giren öğrencileri ailelerini ve öğretmenlerini kutlayan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, elde edilen başarının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Öğrencilerin zayıf olduğu konuların üzerine giderek başarıyı elde ettiğini vurgulayan Yıldız, “Başarı biraz da sosyal yaşantıdan fedakarlık yapmakla elde ediliyor. Düzenli bir çalışma, aile ve okul arasındaki uyum beraberinde başarıyı getiriyor. Bu SBS’de İstanbul önemli bir başarı elde etmiştir. Türkiye’de iller arasında 15 sıra atlayarak en başarılı ille arasına girmiştir. Bu başarı bizleri mutlu ediyor.” diye konuştu.

Dr. Muammer Yıldız kendisini ziyaret eden öğrencilere kamera, fotoğraf makinesi ve altın armağan etti. Öğrencilerle birlikte fotoğraf çektiren Yıldız, başarılarının devamını diledi.

📆 14 Temmuz 2010 Çarşamba 15:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR