MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » SARIGÜL, İstanbul’u Salladı

SARIGÜL, İstanbul’u SalladıHedef-İstanbul-Türkiye Değişim Hareketi ilk gövde gösterisini İstanbul’da gerçekleştirdi. Zeytinburnu A.İpekçi, spor salonunda gerçekleştirilen Türkiye Değişim Hareketi toplantısına gelen partililer ve vatandaşlar salona sığmadı. Yaklaşık 25 bin kişinin izlediği belirtilen toplantıya Türkiye Değişim Hareketi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Genel Sekreter Hasan Aydın, Türkiye Değişim Hareketi Kurucular Kurulu üyesi Ümit Özerol, Değişim Hareketi üst düzey yetkilileri, Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, 39 ilçe Başkanı, Gençlik Kolları, kadın kolları, partileler ve Sarıgül, hayranları katıldı.
sarigulll22mittign
İZDİHAM YAŞANDI
Sabahın erken saatlerinde Apti İpekçi Spor Salonuna gelen vatandaşlar salonun giriş kapılarında çok büyük izdiham meydana getirdiler. Özellikle bayanların ve gençlerin çokluğu dikkat çekerken türbanlı ve çarşaflı kadınların da Mustafa Sarıgül’e destek verdikleri görüldü.
Binlerce insanın içeride yer kalmaması sonuncunda salon dışında kalması toplantının amacına ulaştığı kaydedildi.
Ellerinde Türk Bayrakları ve Sarı flamalarla akın akın A.İpekçi spor salonuna gelen vatandaşlar salon önünde yöresel oyunlar oynadılar, Halay çektiler.
ORGANİZASYON TAM NOT ALDI
17 bin insan alma kapasiteli spor salonu günler öncesi süslenerek muhteşem güne hazırlandı. Salonun orta yerine kurulan iki platformun biri Basın mensuplarına ve canlı yayın yapan Televizyon Kameralarına tahsis edildi.
Diğer platform’da Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül’ün tarihi konuşmasını yapacağı kürsüye dönüştürüldü. Organizasyon Komitesi, Gençlik Kolları ve Özel Güvenlik elemanlarının görev yaptığı organizasyonda hiçbir aksaklık görülmedi. Görevliler özellikle basın mensuplarına her konuda yardımcı oldular ilgi gösterdiler.
YER YERİNDEN OYNADI
Startın verildiği salona seçim otobüsü ile gelen Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül’ün otobüsü İl Başkanlığı’ndan salona ancak iki saatte gelebildi. Seçim otobüsünden halkı selamlayan Sarıgül’e vatandaşlar yol boyunca alkışlarla destek verdiği görüldü.
Saat 12.30’da çalışma startının verildiği salona güçlükle girebilen Sarıgül, salon girişinden itibaren salonu hınca hınç dolduran partilileri ve vatandaşları selamladı. Ellerindeki Türk Bayraklarını ve sarı renkteki flamalarla salonu adeta bir çiçek bahçesine çeviren partililer ve vatandaşlar “Sarıgül, Başbakan, Ankara seni bekliyor”şeklinde tezahürat yaptılar. Bu arada hiçbir pankartın açılmaması için sunucu sık sık uyarıda bulundu.
İstiklal Marşımızın okunmasından sonra ilk konuşmayı Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş, yaptı.
Daha sonra tarihi konuşmasını yalpak üzere Platformun üzerinde korulan kürsüye davet edilen Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, alkış tufanı ve konfeti yağmuru altında platforma çıktı.
Çocukluk, gençlik ve öğrencilik yıllarının ekonomik sıkıntılar içersinde geçtiğini hatırlatan Sarıgül, “ Ben, bugün hasta olduğu için buraya gelemeyen Şoför Hakkı babanın oğluyum. Oğlu olmaktan da her zaman gurur duydum”şeklinde ki konuşması salonda bulunanlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

İKTİDARA ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ

Sarıgül’ün konuşması “Başbakan Sarıgül,” sloganları ile sık sık kesildi. Kendisine tezahürat yapanları sağ elini havaya kaldırarak selamlayan Sarıgül, AK Partiyi ve CHP’yi sert bir dille eleştirerek adeta topa tuttu. Sarıgül ,”Zorluklara beraberce göğüs gereceğiz, germek zorundayız. Taşlı ve dikenli bir yolda ilerleyeceğiz. Ferhat misali dağları ve kayaları dele dele hedefimize ulaşacağız, ulaşmak zorundayız. Şu güzelim ülkenin durumuna bir bakın. Ülke adeta yangın yerine döndü. Gençler her türlü ilgiden yoksun. Üniversite mezunu gençlerimiz işsiz. AK Partisine oy verenler seçimden sonra”Ben pişmanım”diyor. Diyorlar ki, ”Elim kırılsaydı da oy vermeseydim” Size bu salondan bir müjde vermek istiyorum. İktidara adım adım yaklaşıyoruz. Sevgili arkadaşlarım, sevgili yurttaşlarım. Şu anda siyaset yeni bir anlayış, yeni bir enerji ve yeni bir lider arıyor”şeklindeki konuşması ayakta alkışlandı.

BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLAYACAĞIZ

Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Halkımız güvenle oy verecekleri partiyi arıyorlar. Çünki yeni bir siyasi anlayışı gerçekleştirmek üzere bekliyorlar. Hiç şüpep yok ki halkımızın beklediği değişimi ancak ve ancak yeni bir siyasi oluşumla gerçekleştirebilirsiniz. Bu siyasal Değişim topluma ulusal uzlaşmayı gerçekleştirecektir. Halkımızın geleceğe umutla bakmasını sağlamalıdır. Ayrışma yerine bütünleşmeyi getirmelidir. İşte beklenilen bu bütünleşmeyi Türkiye Değişim Hareketi sağlayacaktır. Bu siyasal yol, sevgi yolu olmalıdır. Bu siyasi anlayış İnançlara saygılı olmayı, adaleti, dayanışmayı ve bütünleşmeyi sizlerle birlikte, halkımızla birlikte sağlayacağız.

Değerli kardeşlerim buna yapacak olan tek güç Türkiye Değişim Hareketi’dir. Bunu yapacak olan TEK GÜÇ sizlersiniz” dedi.

Sarıgül, yoğun sevgi gösterileri ve alkışlar eşliğinde konuşmasını yaptığı platformdan indi ve seçim otobüsü ile toplantının yapıldığı salondan ayrıldı.

Haber: Fethi Satıcı

📆 28 Eylül 2009 Pazartesi 11:27   ·   💬 17 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“SARIGÜL, İstanbul’u Salladı” için 17 cevap

 1. serkan dedi ki:

  bi akp olarak mustafa sarıgüle destek veriyorum inşallah kısa vadede güzel işler yapıp biyerlere gelirde hiç değilse muhalefet diye bişey ortaya çıkar deniz baykaldanda herkez kurtulmuş olur

 2. serap aydemir dedi ki:

  Ben TDH çatalca ilçesi kadın kolları başkanı olarak
  onun yanında olmaktan çok onurlu ve gururluyum .Evet harika bir gündü katılan herkese candan teşekkürler.

 3. ahmet altun dedi ki:

  keşke orda olabılseydım lafın bıttığı yerdır sarı gulu desteklemek

 4. cüneyt er dedi ki:

  ikdidar ve muhalefetin türkiyeyi böldügü yeter hepimizin atası canakkalede beraber savaşmadımı ne devişti şimdi kürt türk alevi sünlü olduk böylelerine oy verenlerde onların ekmegine yav sürüyor hepimiz türküz din dil ırk ayrımımız yok o yüzden sarıgül diyeceğiz

 5. özgür aydın dedi ki:

  oralarda olamadığımız için üzgünüz ama yüreğimiz sizin yanınızdadır.sayın başkanımızı ikdidar da görmek dileğimizdir.bende bu hareketin içinde bulunmaktan onur duyarım..ANKARA’dan ATAMOB MOBİLYA

 6. şükrü dedi ki:

  karabük il teşkilatı olarak bizlerde oradaydık.evet hakikaten çok kalabalıktı.insanlar salona sıgmadı.sayın genel baskanımız sarıgüle tam destek veriyoruz.2011 tek değişimci, lider ruhlu BAŞBAKANI.seni cok seviyoruz yolun açık olsun.

 7. güray yıldız dedi ki:

  Ben Onbiryıl`dır DYP ve DP`de aktif siyasetin içerisinde yer aldım..
  Bir Tansu ÇİLLER Bir Süleyman SOYLU Gerçeğini kimse görmezden gelemez..Şimdi bakıyoruz yüzler aynı şekil şemal aynı ama maskeler değişik yine takmışlar maskelerini çıkmaşlar piyasaya fosilleşmiş Cindoruk kendine hayrı yok gereksiz adam Baykal yapıştı koltuğa utanmaz Yılmaz DP yolunda AKP deseniz içler acısı dile kolay 11 Yılımı verdiğim partimden bir kalemde ayrılıyorum konu ülkemin geleceği ülkemin gençleri ülkemin sornları olunca bunun üstesinden gelebilecek akıllı dürüst düzgün insan ancak Mustafa SARIGÜL olur diye düşündüm bundan sonraki siyasi çalışmalarımda bende TDH ile birlikteyim yolumuz açık olsun…

 8. hatice biçici dedi ki:

  Ben TDH  bir vatandaş olarak mustafa sarı gülü desekliyorum ve bende İstanbuldaydım,bundan sonrada onun gittigi yolda sonuna kardar varım… sarı gülün dedigi gibi ankaraya gidip orasını alıcaz.Ve ben ilk defa mustafa sarı gülle bir siyasete atıldım ben ve benim gibi düşünnenlere hayırlı olsun MUSTAFA SARI GÜL SENİN VE BİZ DESTEK ÇİLERİN YOLU AÇIK OLSUN….

 9. necim dedi ki:

  maltepe zümrütevlerde oturuyorum tabanım refah partisi daha sonra akp ama şimdi dört gözle mustafa sarıgül diyorum ki?BEKLENEN GÜN GELECEKSE ÇEKİLEN ÇİLELER KUTSALDIR SAYIN BAŞKANIM BİTLİS GENÇLİK

 10. okan dedi ki:

  oralarda olamadığımız için üzgünüz ama yüreğimiz sizin yanınızdadır.sayın başkanımızı ikdidar da görmek dileğimizdir.bende bu hareketin içinde bulunmaktan onur duyarım..
  zümrüt evler gençlik

 11. yasin dedi ki:

  ben tam 14 yıldır GP ve DYP,DP de dürüst ve ilkeli aktif siyasetin içinde yer aldım.sütten ağzı yanan yoğur’du üfler misali gibi benimde ağzım yandı ama yalnız bunu tam olarak 8 aydır mustafa sarıgülü yakın takip ediyorum (internet,facebbook,ona ait siteden ve en yakın beraber yürütükleri ydh hareketinin aktif olan muzafer arıkan abimde aldığım bilgiler doğrultusunda gerçekten ülkemize tam sahip çıkacak bu kaus ortamında kurtarabilecek iyi bir düşünce ve zihniyete sahip bir lider ve güçlü kadrosu olan bu harekete yer alan tüm ülkemin güzel insanlarını şimdiden canı gönülde kutlarım ve başarılar dilerim bende varım diyorum ALLAH yar ve yardımcımız olsun….

 12. erdal kurt dedi ki:

  bende ogün orada olmaktan çok büyük onur duydum çünkü o an biz orada olan insanlarla beraber kendi geleceğimizin çocuklarımızın geleceğinin ve onlardan sonraki geleceklerin temellerini atıyorduk. inandığım ve güvendiğim DÜRÜST bir lider olan Sayın Başkan Mustafa SARIGÜL ‘ e buradan diyorum ki gemileri yaktık hedef ANKARA bu yolda ALLAH’IM hepimizin yolunu açık etsin.Bu yolda beraber olduğumuz arkadaşlara Sayın BAŞKANIMIZIN bir cümlesini hatırlatmak istiyorum UNUTMAYIN Kİ KAHRAMANLAR ZOR İŞLERDEN ÇIKAR gelin her birimiz birer kahraman olarak GELECEĞİ KURTARALIM Saygılarımla

 13. önder kün dedi ki:

  orada bulunamadım ama şimdiden hayırlı olsun türkiyenin böylesine muhteşem bir harekete ihtiyacı var çünkü çevremdeki insanlarla yaptığım sohbette sağcısı,solcusu,dincisi atatürkcüsü hep aynı dili konuşuyor .SAYIN SARIGÜL BEN İLİÇ,Lİ HEMŞERİN OLARAK BU BAŞARIYI KİMSE GÖZ ARDI EDEMEZ Diyorum ben KARTAL Bölgesinden potansiyelimle Beraber yanındayız saygılar

 14. kemalettin aydın dedi ki:

  23 yaşındayım hiçbir dönem oy kullanmadım tdh üyesi oldum.inancım yüksek…

 15. müzeyyen dedi ki:

  harıka bır kutlamaydı katılım süperdı inanmak yetelı kazanmak için sarıgul başarıcak emınım tabıkı bizde b.evler kadın kolları b.yardımcısı

 16. Mustafa Kuzu dedi ki:

  Sarıgüğl iktidar tarafından desteklenip muhalefetin oylarını bozmaya yönelik bir harekettir kurultayda nasıl kavga çıkardığını gördük hayali projeleri var ama yinede oyu %2 olur ilk seçimde söner gider geçmiş olsun

 17. mihdat dedi ki:

  güney dogu siziznle gurur duyuyor her daim sizinle destekjlerimizle gençlik olarak yanınızdayız yüce rabbimden yolunuzu acık etsin amin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR