MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ayedaş’a ödül yağdı
Ayedaş’a ödül yağdı


 TEDAŞ Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen “Şirketler Arası TEDAŞ Halkla İlişkiler Proje Yarışması”  sonuçları açıklandı.

 TEDAŞ bünyesindeki tüm elektrik dağıtım şirketlerinin katıldığı yarışmada AYEDAŞ üç dalda birincilik bir dalda da üçüncülük elde etti.

Türkiye’deki elektrik dağıtım hizmetinde müşteri memnuniyetine katkı sağlamak amacıyla TEDAŞ Genel Müdürlüğünce düzenlenen yarışma yedi kategoride gerçekleştirildi. Onlarca projenin yarıştığı yarışmada;  üç ayrı dalda birincilik derecesi alan tek elektrik dağıtım şirketi AYEDAŞ oldu.

 Onlarca projenin yarıştığı yarışmada AYEDAŞ; ‘En Başarılı Tahsilât Sistemi Geliştirme’, ‘Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Şirket’ ve ‘Çalışan Memnuniyeti En Yüksek Şirket’ kategorisinde birincilik, ‘En İyi Sosyal Faaliyet ve En İyi Kampanya’ dalında ise üçüncülük kazandı.

Kamu kuruluşları arasında ilk ve tek olma özelliği de taşıyan bu yarışmada; jüri AYEDAŞ’ ın projelerinin yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağladığı kriterini göz önünde bulundurarak AYEDAŞ’ ı üç dal da birinciliğe bir dalda da üçüncülüğe layık buldu.

Yarışmanın yapıldığı altı kategorinin yarısında birincilik alarak ödüllere ambargo koyan AYEDAŞ’ ın Genel Müdürü Halil İbrahim LEVENTOĞLU “Yarışmada kazandığımız bu başarı çalışmalarımızın artık meyvesini almaya başladığımızın göstergesidir” dedi.

 

 Ayedaş’ ın birincilik alan projeleri hakkında kısa bilgi;

Rutin Tahsilat ve Kaçak elektrik kontrolleri haricinde belli periyotlarla Kurumun tüm Yönetici ve tüm teknik personeli ile Toplu Tahsilatı Takip ve Kaçak Elektrik Kontrolü çalışmaları gerçekleştiren AYEDAŞ eş zamanlı olarak yapılan çalışmayı etkili bir iletişim kampanyası ile duyurarak faturasını ödemeyen ya da kaçak elektrik kullanan aboneler üzerinde caydırıcı etki yaparak En Başarılı Tahsilât Sistemi Geliştirme kategorisinde birincilik aldı.

            İşletme Müdürlüğü abonman servislerindeki ‘banko’ sistemine son veren AYEDAŞ’ ın hizmet noktalarında oluşabilecek abone yoğunluğunu önlemek için Q-MATİK sistemini, abonelerin kendi tesisat ve borç bilgilerini sorgulaması için de KİOSK sistemini kurması müşteri şikâyetlerini kanuni sürelerinde cevaplaması Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Şirket ödülünü almasında etkili oldu.

            Personeline yönelik iç iletişimi etkinleştirme ve motivasyonu artırmaya yönelik faaliyetler (doğum günü, dini ve milli bayramlar, anneler günü gibi özel günlerde personele kutlama SMS’ i göndermek, yakını vefat eden personelle ilgili ve Çalışan Memnuniyeti En Yüksek Şirket kategorisinde AYEDAŞ birincilik koltuğuna oturdu.

            Görev yapmakta olduğu İçmeler Ambarında görevi başında iken kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Mustafa ETKER’ in ismi, görevli olduğu İçmeler Ambarına verilerek, ambarın ismi ‘İÇMELER MUSTAFA ETKER AMBARI” olarak değiştirilmesi, yine görevi başındayken elektrik çarpması sonucu hayatını kaybeden Muzaffer KOÇULLU’ nun ismi Ahmetli’ de bulunan Dağıtım Merkezine verilerek dağıtım merkezinin ismi “MUZAFFER  KOÇULLU DAĞITIM MERKEZİ” olarak değiştirilmesi AYEDAŞ’ a En İyi Sosyal Faaliyet ve En İyi Kampanya kategorisinde üçüncülük kazandırdı.

Galeri
📆 09 Temmuz 2010 Cuma 12:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR