MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » 2.Kardeş Kültürler Festivali’nde 700 çocuk sünnet oldu
2.Kardeş Kültürler Festivali’nde 700 çocuk sünnet oldu


Ataşehir Belediyesi 2. Kardeş Kültürler Festivali kapsamında 700 çocuğu sünnet ettirdi. Mahalle muhtarları ve vatandaşların başvurusu ile belirlenen ve festival süresince gruplar halinde sünnet ettirilen 700 çocuk, Ceylan ve Berdan Mardini,’nin sahne aldığı festival gecesine ayrı bir renk kattı. Sünnet olan çocukları kutlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Kardeş Kültürler Festivali’nde böyle bir düğün gecesinin yaşanması, sizlerin eğlenmesi bizleri de mutlu ediyor. Festivalimiz iki gün sonra bitecek. Hep birlikte eğlendik. Çevredeki vatandaşlarımızı da istemeyerek rahatsız ettik. Kendilerinden iki gün daha müsaade istiyor onlardan özür diliyorum” dedi.

Festival alanına çocuklar için getirilen palyaço, tatta bacak ve kuklalar sanatçıların sahneye çıkmasından önce çocukları eğlendirdi. Önce Ceylan ardından Berdan Mardini’nin sahneye çıkmasıyla birlikte alanı dolduran Ataşehirliler gönüllerince eğlenmeye başladı. Ceylan’ın sünnet olan çocuklarla halay çekmesi ve onlarla tek tek ilgilenmesi hem çocukları hem ailelerini mutlu etti. Ceylan’a plaket ve çiçek veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehir’de hep birlikte eğlenmeyi başarabilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ceylan’ın ardından sahne alan Berdan Mardini ise alanı dolduran isteklerini yerine getirmek için yaklaşık 2 saat sahnede kaldı. Sık sık sahneden inerek alanı dolduranlarla birlikte türkülerini söyleyen Berdan Mardini’ye özellikle gençlerin gösterdiği ilgi görülmeye değerdi. Berdan Mardini’ye de plaket veren Başkan Battal İlgezdi, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz’ı da sahneye davet etti. Başkan yardımcılarını “Ataşehir’i Yöneten Kadro” olarak vatandaşlara tanıtan Başkan İlgezdi alanı dolduran binlerce Ataşehirli ile birlikte havai fişek gösterisi eşliğinde Onuncu Yıl Marşı’nı söyledi. 2. Kardeş Kültürler Festivali 8 Temmuz gecesi Işın Karaca konseri ile son bulacak.

Galeri
📆 07 Temmuz 2010 Çarşamba 14:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR