MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » ‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” Fotoğraf Sergisi Optimum’da
‘Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” Fotoğraf Sergisi Optimum’da


Sanat Yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği 2007 yılından itibaren her yıl sanat dünyasının önemli isimlerinin bir araya geldiği ve AIDS’i kendi cümleleriyle yorumladıkları çağımızın hastalığı HIV/AIDS’e karşı kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan “Pozitif-Negatif Yaklaşımlar” adlı fotoğraf sergisi İSTANBUL OPTİMUM OUTLET’te…

2007 yılında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından desteklenen “Bir Gençlik Hikayesi” konsepti ile gerçekleştirilen projenin fotoğraf çekimleri BOOM ekibi Ceren Semerci, Serkan Eldeleklioğlu ve Okan Dirim tarafındani gerçekleştirilmişti.

Projenin 2008 yılı çekimleri ise fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un  objektifinden sergiye yansıtıldı.

 Ali Poyrazoğlu, Ayşegül Aldinç, Altan Erkekli, Barbaros Şansal, Billur Kalkavan, Bennu Yıldırımlar,Burak Hakkı, Deniz Seki, Derya Baykal, Ece Uslu, Erol Evgin, Funda Arar, Keremcem, Lale Mansur, Levent Yüksel, Okan Bayülgen, Pelin Batu, Seray Sever, Tan Sağtürk,  Teoman, Vildan Atasever, Yıldız Kenter gibi  86 ünlü isim, kendi üsluplarıyla AIDS hastalığını ve bu hastalıkla ilgili bilinçli olmanın yollarını tanımladiği sergi Temmuz ayi sonuna kadar 10:00 – 22:00 saatleri arasında İstanbul Optimum Outlet’te ziyaretçileri ile buluşacaktır.

Alışveriş Merkezleri sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Rönesans İnşaat iştiraki  İstanbul Optimum Outlet, AIDS ile ilgili bilinmesi gereken tüm gerçekleri ve hastalıktan korunmanın yollarını yaygın bir şekilde tüm kamuoyu ile paylaşmayı ve bu çerçevede toplumu bilinçli davranmaya yönlendirmeyi  hedefleyen “Pozitif Negatif Yaklaşımlar” sergi projesinin ortağı olarak, sosyal alanda gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor..Proje kapsamında İstanbul Optimum Outlet’te 15 Temmuz Salı günü ünlü sanatçıların da katılımıyla  başlayacak olan sergi de Türkiye’nin önde gelen isimlerinin renkli ve siyah-beyaz fotoğrafları kullanılacak.

“Hayata pozitif bakmak için biraz çaba!”

AIDS hastalığının önlenebilmesi ve bu hastalıkla ilgili her yaştan, her kesimden kişinin bilinçlendirilmesi amacıyla projeyi tasarlayan Kenan Bahadır Derre, “Biz verdiğimiz mesaja uygun olarak AIDS’den korkmak yerine, bu hastalığı tanımayı ve buna göre herkesin kendi yaşamında tedbir almasını öneriyoruz. Pozitif bir yaşam için hepimizin biraz daha çaba harcaması gerekiyor. Güçlerimizi birleştirerek pek çok şeyi değiştirebiliriz! Bu konuda toplumsal ve bireysel farkındalığı artırmak için çok çeşitli etkinlikler yürütüyoruz. Bu projede bize destek veren kişi ve kuruluşların katkısıyla önemli bir hizmette bulunduğumuzu düşünmekteyiz” dedi.

Korkularımız bilmediğimiz şeylerden kaynaklanır, o yüzden bilinçlenin ve korunun!

Levent Yüksel

 

İki kişinin arasındaki şey herkesi ilgilendirir

Güven Kıraç

 

Herkes onları yalnız bırakıyor ama piyango size de çıkabilir

Ece Uslu

 

“Biz Türk’üz, bize bir şey olmaz!!!”

Yüksek Sadakat

 

Korkma, yargılama, anla… Çünkü “Bir insanı sevmekle başlayacak her şey”

Vahide Gördüm

 

Hepimiz; tüm hastalıklara, her zaman aynı mesafedeyiz

Yıldız Kenter

 

”Bilgi sahibi miyiz, yoksa fikir sahibi mi? Önyargılarımızla mutlu olabiliyor muyuz?

Değişime ve değiştirmeye gerçekten hazır olduğumuzda dünya daha yaşanılır olacak…”

Bennu Yıldırımlar

 

HIV sarılmakla, öpüşmekle bulaşmaz. İnsanları HIV değil, cehalet öldürür

Lale Mansur

 

En yakın arkadaşımızın el yazısını tanımayacak kadar yüzeyselleşti dostluklarımız… Bilgisayar aracılığı ile yazışarak aşk yaşıyor, aldatıyor, aldatılıyoruz… Bilgi çağı diyoruz, bildiğimiz tek şey, “kim, kiminle, nerede, nasıl?”… Israrla okumuyor, araştırmıyor, öğrenmiyor, kulaktan duyma şeylerle yetiniyoruz… İnkar ediyor, korkuyor, kaçıyor yok farz ediyor, susmayı tercih ediyoruz… Doğamızı bozuyor, yakıyor, yıkıyor, kesiyor sonra da ağlıyoruz…

HIV’den neden bu kadar ürküyoruz ki?

O sadece insanın bağışıklık sistemini yok ediyor, BİZSE HER ŞEYİ…

 

Billur Kalkavan

 

 

 

Galeri
📆 07 Temmuz 2010 Çarşamba 14:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR