MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Kadıköylü Çocuklar MYK – UNO’da Yelkenle tanıştılar
Kadıköylü Çocuklar MYK – UNO’da Yelkenle tanıştılar


MYK-UNO ve Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bana Denizi Anlat” resim yarışmasına katılanlar arasından seçilen çocuklar  temel yelken eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.

MYK-UNO ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen Bana Denizi Anlat projesi üçüncü yılını geride bıraktı. Bu yıl yapılan “Bana Denizi Anlat” resim yarışması sonucunda seçilen 26 çocuk iki haftalık temel yelken eğitimini başarıyla tamamladı. Çocuklar, sertifikalarını 2 Temmuz 2010, Cuma günü Marmara Yelken Kulubü’nde MYK Başkanı Burhan Sarıoğlu, Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tülin Ergüner ve MYK-UNO Yelken Koordinatörü Levent Özonur’un katılımı ile düzenlenen törenle aldı.

Doğru ekmekte bulunan vitamin ve minerallerin karakterize edildiği VİMİ ailesi de tören sırasında Marmara Yelken Kulübü’ne sürpriz bir ziyaret yaparak, çocuklara UNO Büyümek dilimli ekmek ve çeşitli hediyeler dağıttı.  

2010 yılında resim dalında, 7 – 15 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen “Bana Denizi Anlat” yarışması sonucunda seçilen 26 çocuk 21 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında yelken eğitimi aldı. “Bana Denizi Anlat” projesi mümkün olduğunca çok sayıda çocuğun yelken sporu ile tanışmasını hedefliyor.  

Bana Denizi Anlat hakkında

MYK – UNO tarafından 2008 yılında başlatılan “Bana Denizi Anlat” projesi çocukların yelken sporuna olan ilgisini arttırmayı ve mümkün olduğunca çok çocuğun yelkenle tanışmasını sağlamayı hedefliyor. Proje kapsamında 7 – 15 yaş arası çocuklara yönelik resim ve kompozisyon yarışması 3 yıldır düzenleniyor. Kadıköy Belediyesi işbirliği ile yürütülen çalışma kapsamında üç yıl içerisinde 90 çocuğa temel yelken eğitimi verildi ve başarılı olanlara ileri seviyede eğitim imkanı sağlandı. Bu öğrencilerden Can Akansu aldığı eğitimlerin ardından, A takımına yükselerek, UNO sponsorluğunda eğitimlerine devam etmekte ve yarışlara katılmaktadır

 

UNO Yelken Sporunun En Büyük Destekçisi:

 

2005 yılından bu yana yelken sporuna destek veren UNO, 200’ü yetişkin, 300’ü genç toplamda 500 kişinin yelken sporu ile tanışmasını sağlayarak, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yelken sporunun en büyük destekçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. UNO aynı zamanda kendi teknesiyle yarışlara da katılmaktadır.

 

 

 

📆 06 Temmuz 2010 Salı 11:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR