MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Derelere Operasyon Başlatılıyor
Derelere Operasyon Başlatılıyor


Edinilen bilgiye göre, Kurbalıdere, Tuzla Deresi ve Ayamama başta olmak üzere pislik saçan derelerin temizlenmesi için protokol imzalandı.

İstanbulluların özellikle yaz aylarında pis koku ve yoğun kirlilikten şikâyet ettiği dereler, bir bir temizlenecek. Özellikle Hedef İstanbul’un gündeme getirdiği “ Taşı Toprağı Altın”.Ya Suyu? Konusunu gündeme taşıması etkisini gösterdi.

Protokol İmzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Kenti vuran sel felaketinin ardından taşarak hem can hem de mal kaybına yol açan derelerde temizlik çalışmaları başlatılıyor.
Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları Limanları ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH),dere ve koylarda temizlik ve tarama çalışması başlatmak için protokol imzaladı.

Tamamı Taranacak

Protokol İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oybirliğiyle kabul edildi. Bu protokol ile Tuzla, Ayamama ve Kurbalıdere başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin gerekli gördüğü bütün dere yatakları ve koylar taranacak ve temizlenecek.

Tarama çalışmalarına katılacak araçların yakıt giderleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Çalışma sonuncunda dere yataklarında ve koylarda birikerek çevre kirliliği ve koku oluşturan çamur ve tortular temizlenecek. Lağım akması da engellenecek.

Vatandaşların özellikle şikâyet ettiği Kadıköy’deki Kurbalıdere, çalışmaların ardından çevreye yaydığı pis koku ve görüntü kirliliğinden kurtulmuş olacak.

Haber: Fethi Satıcı

Etiketler: , , ,
📆 26 Eylül 2009 Cumartesi 10:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR