MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Başkan Yazıcı vatandaşın ayağına gidiyor
Başkan Yazıcı vatandaşın ayağına gidiyor


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, halkın sorunlarını dinlemek için birebir iletişim yöntemini kullanıyor. Daha önce Tuzla’da bulunan tüm Sivil Toplum Kuruluşları’nı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Başkan Yazıcı, şimdi de site sakinlerini ziyaret ederek sorunlara yerinde çözüm üretiyor.

        Göreve geldikten sonra halkla birebir iletişime büyük önem veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, her koşulda vatandaşın ayağına gitmeye özen gösteriyor. Öncelikle Tuzla’da bulunan tüm sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek Tuzla hakkındaki görüş ve sorunlarını alan Yazıcı, düzenli olarak da tüm mahallelerde esnaf ziyaretleri yapıyor. Bir süreden beri sitelerde site sakinlerinin sorunlarını dinleyen Başkan Yazıcı, “Mümkün olduğu kadar makam odamda az kalmaya çalışıyorum. Sorunlara oradan bakmakla siz halkın içinden bakmak çok farklı. Mümkün olduğu kadar görüş, öneri ve sorunlarınızı sizlerin ağzından duymak istiyorum. Hiç çekinmeden her türlü sorununuzu, dilek ve şikayetlerinizi bizlere aktarabilirsiniz. Biz bunun için buradayız.” Dedi.

 

SİTELERE RUHSAT VE TAPU MÜJDESİ VERDİ

        Başkan yardımcılarıyla birlikte Parsan ve Mutlu Kent site sakinlerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Yazıcı, tapu müjdesi verdi. Bazı site ve kooperatiflerin tapu sorunlarının çözüldüğünü vurgulayan Başkan Yazıcı, ruhsat ve tapu problemlerinin meclisin çalışmaları ve aldığı kararlar sonucunda neticeye bağlandığı müjdesini verdi. Bu aşamadan sonra site sakinlerinin yapması gereken şeyin, kendi içlerinde anlaşarak plan ve projelerini yaptırdıktan sonra tapularını almak olduğunu belirten Yazıcı “Bunun için herhangi bir engel kalmadı” Dedi. Site sakinlerinin park taleplerini de değerlendiren Başkan Dr. Şadi Yazıcı, yeterli boş alanın bulunması ve mülkiyet problemi olmadığı sürece, bu isteklerin gerçekleşeceğini söyledi.

 

BİZ REKLAM İÇİN ZİYARET YAPMAYIZ

       “ Bizim için vatandaşın samimi memnuniyeti önemlidir” diyen Dr. Şadi Yazıcı, günlük programının tüm Tuzlalılar tarafından bilindiğine dikkat çekti. Yazıcı “Mahallelerimizde Halk Meclisleri Toplantıları yaptık. Her Perşembe belediyemizde halk görüşmelerimiz oluyor. Sivil Toplum Kuruluşlarını tek tek ziyaret ettik. Esnaf ziyaretlerimiz sürüyor. İletişim Merkezi sayesinde vatandaşlarımız talep ve şikayetlerini direk bizlere aktarabiliyor. Sel baskınlarında mağdur vatandaşlarımızın imkanlar ölçüsünde yardımına koştuk. Ancak bunların hiç birini reklam aracı olarak kullanmadık. Biz bunları vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için yapıyoruz. Bizim için samimi ve gerçek memnuniyet önemlidir” diye konuştu.

 

Galeri
📆 05 Temmuz 2010 Pazartesi 15:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR