MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Tuzla’da İşsizliğe Yerel Çözüm..!
Tuzla’da İşsizliğe Yerel Çözüm..!


Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi ve İŞKUR’un istihdam sağlamaya yönelik yapmış oldukları ortak projeler meyvelerini vermeye başladı. Daha önce 300 kişiye istihdam sağlayan projenin ardından, şimdi de Boncukcu Boş Boru Üfleme Projesi devreye sokuldu.

 

        İhtiyaç sahibi vatandaşlara iş imkanı sağlamak amacı ile 8 Mart 2010 tarihinde düzenlenen ‘süsleme sanatı’ kurslarının ilk etabı tamamlandı. Üç ay süreli olan ve 15 kişilik ihtiyaç sahibi vatandaşlardan oluşan kurslarda eğitim gören kursiyerler, yapmış oldukları eserleri Tuzla Sahil’de yaz boyunca sergileyip satabilecek. Tuzla Belediyesi tarafından tahsis edilen satış standının açılışı; Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Kırca, Kursiyerler ve kurs hocalarının katılımıyla gerçekleşti. Açılış sonrasında ilk alışverişi de açılışa katılan protokol yaptı.

 

Hem meslek öğreniyorlar, ham para kazanıyorlar

       Üçer aylık 3 dönemden oluşan meslek edindirme kurslarına katılanlar, bir yandan meslek edinirken, bir yandan da aile bütçesine katkı sağlıyorlar. Kursiyerler, İŞKUR ve Tuzla Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ortaklaşa belirleniyor. Kursiyerler eğitim gördükleri sürece, İŞKUR tarafından sigortalanıp  günlük 15 TL ücret alıyor. Kursiyerlerin yol ve yemek masraflarını ise, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı karşılıyor.

Galeri
📆 01 Temmuz 2010 Perşembe 17:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR