MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Politika, Toplum » STK’lar konuştu, Kurtulmuş not aldı
STK’lar konuştu, Kurtulmuş not aldı


Saadet Partisi, siyaset sahnesinde yeni bir uygulamaya imza atıyor.  11 Temmuz’da büyük kongresini yapacak olan Saadet Partisi, kongre öncesinde toplumun her kesiminin görüş ve eleştirilerini alıyor.

Aralarında, ASKON, Dünya Ehl-i Beyt Vakfı, ÖNDER, Aydınlar Ocağı, Mazlum-Der ve eğitim sendikalarının da bulunduğu çok sayıda STK ile bir araya gelen Saadet lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, kongre öncesinde STK’ları dinledi.

Düzenlediği programlarla toplumun her kesimini temsil eden sivil toplum kuruluşu temsilcilerini dinleyen Saadet Partisi, hazırlanan formlarla da kongre için teklifler alıyor. Partinin web sitesinde de internet kullanıcılarının tekliflerini belirtebilecekleri bir anket linki yayında.

DERLEYİP TOPARLAYAN BİR ÜSLUP

ASKON Genel Merkezinde gerçekleşen programda kısa bir konuşma yapan Kurtulmuş, milletin tercihleri doğrultusunda kongreyi şekillendireceklerini ifade etti. Saadet Partisi’nin milletin partisi olduğunu belirten Kurtulmuş, bunun örneklerini gelinen süreçte en iyi şekilde ortaya koyduklarını kaydetti. Demokratik açılım, mayın yasası, ekonomi, dış politika ve Anayasa konularında yaptıkları çalışmaların milletin hissiyatını ortaya koyan çalışmalar olduğunu ileri süren Kurtulmuş, “Siyaset üslubumuzu asla kamplaştıran, ötekileştiren, yabancılaştıran bir üslup üzerine değil, bütün Türkiye’yi derleyip toparlayacak bir üslup üzerine inşa ettik.  Bütün görüşlerimizi yazılı metinler haline getirdik” dedi.

MİLLETİN DAVASI

Herkesten kendilerine katkı sağlamalarını beklediklerini dile getiren Kurtulmuş, “bu iş ne benim ne de bir başka arkadaşımızın kişisel davasıdır. Babamızın malı da değildir. Bu mesele milletin davasıdır, yeniden büyük Türkiye’yi inşa etme davasıdır. Bu mücadele, bu topraklarda yeniden hakkı, hukuku, adaleti tesis etme mücadelesidir” şeklinde konuştu.

SİYASİ GELENEK HALİNE GELMELİ

Kurtulmuş’tan sonra söz alan STK temsilcileri ise Saadet Partisi’nin böyle bir çalışma başlatmasının siyasi gelenek haline gelmesini arzu ettiklerin vurguladılar. Saadet Partisi’nin muhalefet yapma şeklinin yapıcı ve yol gösterici olarak öne çıktığı noktasında birleşen STK’lar, kongre için kendilerinin görüşlerine başvurulmasının ise memnuniyet verici olduğunu kaydettiler.

WEB SİTESİNDE ANKET

Saadet Partisi, STK temsilcileriyle yaptığı toplantılarda, üzerinde “Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği için tavsiye edeceğiniz isimler”, “Türkiye genelinde partimize katılmasında fayda gördüğünüz isimler”, “Diğer görüş ve önerileriniz” gibi başlıkların bulunduğu formlar dağıtarak STK’ların kongre sürecine katılmasını sağlıyor. Partinin resmi web sitesinde ise “Saadet Partisi kongre için sizi dinliyor” başlığı altında bir anket düzenlenerek internet kullanıcılarının kongre sürecine katılmaları sağlanıyor.

Galeri
📆 01 Temmuz 2010 Perşembe 11:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR