MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Genç Nefesler Grubu Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluştu
Genç Nefesler Grubu Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluştu


Her biri daha birkaç ay evvelinde müzik yolculukları esnasında tanışıp, birlikte güzel işler çıkarabileceklerine inanarak bir araya gelen, ilk konserlerini geçtiğimiz günlerde Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren ekip, 18 ila 35 yaşları arasında Türk müziğine gönül vermiş gençlerden oluşuyor.

Genç Nefesler’ in yol göstericisi ise, onların babamız dedikleri T.C. Kültür Bakanlığı İstanbul Klasik Türk Müziği Topluluğu sanatçısı ve udi Gürhan Yaman. Kendisine sorduğumuzda senelerdir çalıştırdığım en enerjik ve demokrat topluluk diyor Genç Nefesler için.

 

Genç Nefesler, ortaya çıkardıkları her işin hem mutfağında hem sahnesinde kendileri çalışıyor. Verdikleri konser alışılagelmiş Türk Müziği konserlerinden öylesine farklı ki, konsere gelenlerin bu müziğe bakışını değiştirecek kadar,eskilerde izlenilen kabareler tadında. Film şarkılarından, tangolara, türkülerden, klasikler geniş bir yelpazeye sahip, herkese hitap etmeye özen gösterilmiş, gençlerin danslarıyla da süsledikleri izleyenleri hop oturtup hop kaldıran muazzam bir konser.

Dinleyenler ise , bir sonraki konseri sabırsızlıkla beklediklerini, bu tatta bir konser izlemiş olmanın hazzından bahsediyor..

Gürhan Yaman önderliğinde emin adımlarla ilerleyen bu gençlere  sizler de Kadıköy halkı gönlünüzle destek olun.

Galeri
📆 29 Haziran 2010 Salı 12:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR