MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Işığın Ressamları Kadıköy’de buluştu
Işığın Ressamları Kadıköy’de buluştu


3. Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin açılışı 25 Haziran Cuma akşamı havanın yağışlı olmasına rağmen Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirildi.

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin ilk gününde, Aramis Kalay, İlteriş Tezer ve İzzet Keribar gibi usta isimlerin yanı sıra Bostancı Halk Eğitim Merkezi’nin fotoğrafçılık sınıfı mezunları da gösterilerini sundular.

“İstanbulmaca” teması ile bir yıl boyunca hazırlıkları yapılan 3. Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni her yıl olduğu gibi bu yılda FotoAmele Fotoğraf Grubu, Kadıköy Belediyesi ve Bostancı Halk Eğitim Merkezi ortaklaşa gerçekleştirdiler.

Ustalarla amatörleri birleştiren tek etkinlik olan Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin sponsorluklarını ise Epson, Lipton, Fotoğraf Dergisi, Ajans Fam, Yelkenci Copy, Bizim Kadıköy Dergisi ve Efem Su üstlendi.

Sunuculuğunu başarılı şair- yazar ve organizatör Gökhan Karaduman’ın yaptığı Etkinliğin küratörlüğünü üstlenen sanat tarihçi Uğur Karakadı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bu yıl 3. kez düzenlediğimiz Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni önümüzdeki yıllarda uluslar arası bir etkinlik haline getirmek istiyoruz. Çabalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Kadıköy’e fotoğraf sanatı ile ilgili kalıcı bir etkinlik hediye ettiğimizi düşünüyorum.”

 

Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin yağmura rağmen gerçekleşmesinin önemine değinen FotoAmele kurucusu etkinlik genel koordinatörü Ayşe Küçükkurt’ta; “Biz Türkler gerçekten de çılgınız. Fotoğraf aşkına yağmur çamur demedik bu gün buradayız. Bizi yanlız bırakmayan tüm fotoğraf severlere teşekkür ediyorum. Artık Kadıköy Fotoğraf Günleri geleneksel hale geldi diyebilirim. Bizler her yıl bu zamanlar burada alacağız. Tüm fotoğraf severleri de bekleriz. Önümüzdeki yıl amatör bölüme Bostancı Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin yanı sıra Konuk Amatör diye bir bölüm koyduk. Anadolu yakasında yaşayan fotoğrafa gönül vermiş amatörlerden de katılım kabul edeceğiz. Ayrıca Facebook’ta Kadıköy Fotoğraf Günleri diye bir grup kurduk. Etkinliğimizle ilgili her türlü görsel dokümana oradan ulaşabilir, duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Işığınız güzel olsun” dedi.

Galeri
📆 28 Haziran 2010 Pazartesi 13:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR