MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Fransız Yazar Ve Filozof “Oscar Brenifier”, Optimum’da …
Fransız Yazar Ve Filozof “Oscar Brenifier”, Optimum’da …


İstanbul Optimum Outlet ve Tudem Yayınları işbirliği ile 29 Haziran’da  İstanbul’a gelecek olan ünlü filozof Oscar Brenifier, Optimum’ da çocuklar ve ailelerle buluşuyor…

İstanbul Optimum Outlet  “Optimum Çocuk Kulübü” etkinlikleri kapsamında yetişkinlere yönelik bir “Düşünme Atölyesi” gerçekleştirecek olan Oscar Brenifier, çocuklarıyla doğru iletişim kurmak isteyen bilinçli ebeveynlere yepyeni ufuklar açacak. Yıllarını çocuklarla felsefe yapmaya adayan Oscar Brenifier,  nefes alıp veren herkesin mutlaka sormuş olduğu, “zaman, mekân, duygu, benlik” vb. soruları özellikle çocuk-ebeveyn ilişkileri üzerinden gündeme getirecek.

Kaleme aldığı “Filozof Çocuk” kitap serisinde, çocukların eleştirel ve yaratıcı düşünme yeteneklerini açığa çıkarmalarının, kendilerini, hayatı ve çevrelerini gözlemleyerek yeni keşiflere açık olmalarının altyapısını hazırlayan Brenifier; kitaplarıyla tüm çocuklara sorgulayıcı düşüncenin kapılarını aralamakta. “Filozof Çocuk” kitap serisi, çocuklarıyla onların seviyesinde doğru diyalog kurmak isteyen büyükler için vazgeçilmez bir rehber, hayat üzerine tekrar tekrar düşünüp felsefe yapmak isteyen yetişkinler içinse bir el kitabı niteliği taşıyor.

Kitapları ve Aralık 2009’da İstanbul’da gerçekleştirdiği atölye çalışmalarıyla Türkiye’de bir hayli üne kavuşan Oscar Brenifier, 29  Haziran 2010 günü  15.00 -17.00 saatleri arasında İstanbul Optimum Outlet’te ailelere özel bir atölye çalışması yapacak. Katılımın ücretsiz olacağı atölye çalışmasının ardından “Filozof Çocuk” serisinden kitaplarını imzalayacak….

İstanbul Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, “Optimum Outlet’ te Mutlu Ziyaretçiler”  konseptinde gerçekleştirdiği etkinlikleri, bütün yıla dağılan organizasyonlarıyla ziyaretçilerine mutlu anlar ve alışveriş keyfine ayrıcalık katıyor…

OSCAR BRENIFIER KİMDİR?

1954 yılında Cezayir, Oran’da dünyaya gelen Oscar Brenifier, Kanada’da bulunan Ottowa Üniversitesi’ndeki Biyoloji lisans eğitimini tamamladıktan sonra Sorbonne’da Felsefe doktorası yapmıştır. Felsefe öğretimi, felsefe uygulaması ve çocuklar için felsefe alanlarında uzman olan Brenifier, başta Fransa olmak üzere, aralarında Cezayir, Çin, Bulgaristan, Etiyopya, Meksika, Rusya, Lübnan, Mali, Norveç, ABD gibi otuzdan fazla değişik ülkede, farklı okullar ve seviyeler için (ilköğretim okulları, liseler, kolejler, normal okullar vb.) felsefe atölyeleri düzenlemektedir.

Oscar Brenifier, okullar dışında kültür merkezleri, kütüphaneler, hapishaneler ve evsiz sığınaklarında da çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir. Öğretmen eğitimi (çocuklarla felsefe, felsefe atölye çalışmaları) ve felsefe danışmanlığı konularında son derece yetkin bir isim olan Brenifier, aralarında İspanya, İtalya, Norveç, Peru, Tayvan’ın da olduğu dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde ders vermektedir. 1994’ten beri “Institut de Pratiques Philosophiques”i başkanlığını da sürdürmekte olan Brenifier, Uluslararası UNESCO 2006 “Yeni Felsefi Uygulamaları” konferansının kurucusudur.

📆 25 Haziran 2010 Cuma 13:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR