MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Maltepe Belediyesi engellilerin yüzünü güldürdü
Maltepe Belediyesi engellilerin yüzünü güldürdü


Biri çocuk, biri genç ve diğeri olgun bir baba. Üçünü buluşturan ortak hayal ise akülü bir araba. Engelli üç vatandaşın hayalini Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin gerçekleştirdi. Tekerlikli sandalye kullanan engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntıların altını çizen Başkan Zengin, bu konuda ailelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

 

Maltepe Belediyesi olarak tüm olanaklarını seferber ettiklerini belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, akülü arabanın bir lüks olmaktan çıkarılması yönünde hep birlikte işbirliği yapılması gerektiğini belirtti. Maltepe Belediyesi olarak vatandaşların sıkıntılarına ortak olduklarını ve imkanları ölçüsünde daima hizmet edeceklerinin sözünü veren Prof. Dr. Mustafa Zengin, akülü arabaları ihtiyaç sahiplerine teslim ederken yakınlarına da “Hayırlı olsun. Bizim elimizden gelen bu kadar. En büyük destekçiler, aile olarak sizlersiniz.” dedi.

Bugün hayalleri Belediye Başkanı tarafından gerçekleştirilen Emre Akçağ on dört yaşında. İki yıl ara vermek zorunda kaldığı eğitim açığını kapatmaya uğraşırken en çok istediği şeyin akülü bir araba olduğunu söyledi. Bir buçuk yılı aşkın bir süre farklı kanallardan çözüm yolu bulmaya çalışan annesiyle beraber, umutsuzluğa düşeceği sırada Maltepe Belediye Başkanı devreye girdi ve Emre akülü arabasına kavuştu. Arabasını almaya annesiyle beraber gelen Emre, heyecanını gizleyemedi. Arabasına oturur oturmaz belediye koridorunda birkaç deneme turu attı. İsmet Görçün akülü arabasına yetmiş bir yaşında otururken, kırk yedi yaşındaki Ayhan Gürbüz Başkan’dan talep ettiği akülü arabaya kısa bir süre içinde sahip olduğunu belirterek, “Başkanım, siz harikasınız.” dedi.

Galeri
📆 24 Haziran 2010 Perşembe 12:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR